EN

Wydanie 5 (157) maj 2011

Od redakcji

Nie tylko nostalgicznie

Błędy młodości, któż ich nie popełnia... Uprzedzam, będzie nostalgicznie. Dorastałam jeszcze w czasach komunistycznych. W szkole podstawowej nauka języka rosyjskiego była obowiązkowa. Język wschodniego sąsiada jest dla nas stosunkowo łatwy do opanowania, choć z motywacją do nauki bywało wtedy... różnie.

Ewa Andrzejewska
Biura i projekty wielofunkcyjne

Wyjątkowo wczesna wiosna

WĘGRY W tym roku wiosna zawitała do Budapesztu wcześniej. Ale tak naprawdę oznaki przebudzenia - na budapeszteńskim rynku biurowym - widać było już pod koniec roku 2010. Rośnie liczba transakcji, najemcy powiększają wynajmowane powierzchnie, czynsze stabilizują się - to niektóre oznaki poprawy sytuacji na rynku. Wydaje się, że najgorsze już minęło.

Mladen Petrov
Rynek mieszkaniowy

Działki bez domów

POLSKA Istnieje pewna grupa przyszłych właścicieli domów, którzy nie mają kontaktu z deweloperami. Sami kupują ziemię, by zbudować na niej dom. I zazwyczaj na własną rękę stawiają czoła wielu wyzwaniom związanym z procesem budowlanym. Niektórzy deweloperzy uznali tę grupę za potencjalnych klientów. Oferują im w ramach swoich osied- li puste działki, ale wraz z całą wymaganą papierologią. Wszystko, co musi zrobić kupujący, to rozpocząć budowę.

Alex Hayes
Raport giełdowy

Budowlany indeks nie zachwyca

Pod koniec marca sytuacja na światowych giełdach nieco się uspokoiła - dramat Japonii został na spokojnie przeanalizowany i podliczony, a świadomością inwestorów znów zawładnęła chęć wydawania taniego pieniądza, pompowanego na rynki za sprawą niskich stóp procentowych

(Mir)
Temat numeru

Na wschód do Edenu

Rynek inwestycyjny odżywa po kryzysie. W czołówce polska i Rosja. Nasuwa się jednak pytanie, czy Rosja wciąż będzie zyskiwać na znaczeniu? Być może. Ale - co ciekawe - głównie ze względu na inwestorów, których nie spotkamy w większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej

Mladen Petrov
Rynek inwestycyjny i finansowy

Gdy Wschód spotyka się z Zachodem

Rynek inwestycyjny odżywa po kryzysie. W czołówce polska i Rosja. Nasuwa się jednak pytanie, czy Rosja wciąż będzie zyskiwać na znaczeniu? Być może. Ale - co ciekawe - głównie ze względu na inwestorów, których nie spotkamy w większości krajów Europy Środkowo-Wschodniej?

Nathan North
Biura i projekty wielofunkcyjne

Świat w pigułce

W idealnym świecie parki biznesowe to samowystarczalne miasta-ogrody, nawiązujące do amerykańskich kampusów uniwersyteckich. A w Polsce? Więcej tu biznesu, niż parku

Zuzanna Wiak
Zagięta strona

Bez ochrony

Nowoczesne centrum handlowe. Na myśl przychodzą nam czyste, błyszczące, przyjazne i - przede wszystkim - bezpieczne miejsca, monitorowane przez kamery telewizji przemysłowej oraz zespół profesjonalnych pracowników ochrony, gotowych interweniować zawsze, gdy klienci znajdą się w niebezpieczeństwie. Tak przynajmniej myślałem jeszcze kilka tygodni temu

Nathan North
Architektura

Cały świat jest sceną

POLSKA Wreszcie rozpoczęła się budowa jedynej w swoim rodzaju inwestycji w Polsce - Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Miłośnicy Szekspira mogą uznać bałtycki port za dziwną lokalizację dla tego obiektu - stocznie i strajki Solidarności nie kojarzą się zazwyczaj z Hamletem czy Królem Learem.

Nathan North
Zasoby ludzkie

Runął ostatni mur

Europa Od 1 maja rynek pracy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii stoi otworem przed pracownikami z Europy Środkowej, w tym także Polski. Czy zachłyśniemy się tą wolnością i nasi specjaliści wyemigrują za chlebem, jak to miało miejsce kilka lat temu, kiedy tanie linie lotnicze oferujące przeloty do Londynu i Dublina zarabiały krocie?

Wydania

Kategorie

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła? Resetuj hasło

Twoje zamówienie

Twoje dane
Utwórz hasło dostępu
Hasło pozwoli na dostęp do materiałów z dowolnego urządzenia
Dane fakturowe
Podsumowanie zamówienia
Zamówienie netto
Podatek VAT (%)
Zamówienie brutto
Posiadasz już konto? Zaloguj się
Bezpiecze płatności zapewnia