Polska Spacerem przez Varso
Materiał partneraKompleks o powierzchni 140 tys. mkw. mieści m.in. Varso Tower, najwyższy budynek w Unii Europejskiej (310 metrów), dzieło światowej sławy pracowni architektonicznej Foster + Partners. Warszawska wieża może poszczycić się znakomitą dostępnością komunikacyjną, niemal 70 tys. mkw. przestrzeni pracy, reprezentacyjnym lobby pełnym sztuki oraz spektakularnym tarasem widokowym.
Nie wszyscy mogą spojrzeć dziś z góry na Pałac Kultury, a taką właśnie atrakcję zapewniła nam na jeszcze nieukończonej budowie firma HB Reavis Poland wraz z firmą Project Management, która pełni nadzór techniczny we wszystkich branżach.
Po budowie Varso Tower uczestniczki spotkania oprowadziła Magdalena Stańczyk, FusionLive Coordinator / Inspectors Assistant w Project Management Sp. z o.o. - koordynatorka platformy do zarządzania budową Fusion Live oraz inżynier wspierająca inspektorów podczas budowy.
W kolejnej części spotkania, w showroomie firmy HB Reavis, mogliśmy zobaczyć spektakularną makietę inwestycji. Wspaniale było wysłuchać opowieści o projekcie, która obejmowała nie tylko historię budowy, wyzwania architektoniczne stojące przed inwestorami, wyróżniki projektu czy rewitalizację okolicy, ale również wiele ciekawostek związanych z budową. Nieocenioną wiedzą w tym zakresie podzielił się z nami Marcin Chruśliński, Development Manager HB Reavis, odpowiadający za cały proces inwestycyjny.
Druga część wydarzenia odbyła się w nietuzinkowych i zróżnicowanych wnętrzach mieszczącego się w Varso Place Kampusu Innowacji - CIC Warsaw. To pierwszy polski Kampus Innowacji w duchu Cambridge, Massachusetts, USA, zrzeszający instytucje i przedsiębiorstwa połączone wizją rozwoju i wymiany wiedzy. Jego powstanie było odpowiedzią na potrzeby zarówno kreatywnych startupów, jak i wymagających biznesów, które potrzebują bezpiecznych, sprawdzonych rozwiązań oraz serwisu na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć, iż partnerem wydarzenia był również austriacki producent i dostawca systemów biurowych firma Bene, która przetłumaczyła wizję kampusu innowacji CIC Warsaw na jej bezpośrednią realizację, zarządzając projektem wyboru, dostawy i montażu wyposażenia meblowego.
W zaaranżowanej przez Bene na potrzeby spotkania sali Garage mogliśmy dowiedzieć się, jak CIC Warsaw tworzy globalną społeczność innowatorów w elastycznych przestrzeniach biurowych. Opowiedzieli nam o tym Jerzy Brodzikowski, General Manager CIC Warsaw oraz Aureliusz Górski, Co-founder CIC w Polsce oraz Founding Executive Director Venture Café Warsaw Foundation.
Na zakończenie odbył się wspólny spacer po wnętrzach Kampusu oraz prezentacja jego różnorodnych stref, takich jak pokoje do pracy w skupieniu, miejsca relaksu, sala Trend House i inne różnorodne przestrzenie wspólne, umożliwiające swobodną wymianę myśli czy też wspierające spontaniczne interakcje międzyludzkie.
Ciekawi prelegenci i możliwość obejrzenia jednego z najciekawszych projektów Warszawy – kolejne spotkanie w ramach WIREP można uznać za udany projekt aktywizujący kobiety w branży nieruchomości. Tak trzymać!
Partnerami wydarzenia byli:
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...
Sektor deweloperski nadal buduje
Sektor deweloperski nadal buduje
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS potwierdzają wcześniejsze przypuszczenia analityków, które mówiły o stopniowym wyhamowywaniu i oznakach stabilizacji w zakresie nowych inwestycji. Nadal jednak u ...