Polska Spacerem przez Varso
Materiał partneraKompleks o powierzchni 140 tys. mkw. mieści m.in. Varso Tower, najwyższy budynek w Unii Europejskiej (310 metrów), dzieło światowej sławy pracowni architektonicznej Foster + Partners. Warszawska wieża może poszczycić się znakomitą dostępnością komunikacyjną, niemal 70 tys. mkw. przestrzeni pracy, reprezentacyjnym lobby pełnym sztuki oraz spektakularnym tarasem widokowym.
Nie wszyscy mogą spojrzeć dziś z góry na Pałac Kultury, a taką właśnie atrakcję zapewniła nam na jeszcze nieukończonej budowie firma HB Reavis Poland wraz z firmą Project Management, która pełni nadzór techniczny we wszystkich branżach.
Po budowie Varso Tower uczestniczki spotkania oprowadziła Magdalena Stańczyk, FusionLive Coordinator / Inspectors Assistant w Project Management Sp. z o.o. - koordynatorka platformy do zarządzania budową Fusion Live oraz inżynier wspierająca inspektorów podczas budowy.
W kolejnej części spotkania, w showroomie firmy HB Reavis, mogliśmy zobaczyć spektakularną makietę inwestycji. Wspaniale było wysłuchać opowieści o projekcie, która obejmowała nie tylko historię budowy, wyzwania architektoniczne stojące przed inwestorami, wyróżniki projektu czy rewitalizację okolicy, ale również wiele ciekawostek związanych z budową. Nieocenioną wiedzą w tym zakresie podzielił się z nami Marcin Chruśliński, Development Manager HB Reavis, odpowiadający za cały proces inwestycyjny.
Druga część wydarzenia odbyła się w nietuzinkowych i zróżnicowanych wnętrzach mieszczącego się w Varso Place Kampusu Innowacji - CIC Warsaw. To pierwszy polski Kampus Innowacji w duchu Cambridge, Massachusetts, USA, zrzeszający instytucje i przedsiębiorstwa połączone wizją rozwoju i wymiany wiedzy. Jego powstanie było odpowiedzią na potrzeby zarówno kreatywnych startupów, jak i wymagających biznesów, które potrzebują bezpiecznych, sprawdzonych rozwiązań oraz serwisu na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć, iż partnerem wydarzenia był również austriacki producent i dostawca systemów biurowych firma Bene, która przetłumaczyła wizję kampusu innowacji CIC Warsaw na jej bezpośrednią realizację, zarządzając projektem wyboru, dostawy i montażu wyposażenia meblowego.
W zaaranżowanej przez Bene na potrzeby spotkania sali Garage mogliśmy dowiedzieć się, jak CIC Warsaw tworzy globalną społeczność innowatorów w elastycznych przestrzeniach biurowych. Opowiedzieli nam o tym Jerzy Brodzikowski, General Manager CIC Warsaw oraz Aureliusz Górski, Co-founder CIC w Polsce oraz Founding Executive Director Venture Café Warsaw Foundation.
Na zakończenie odbył się wspólny spacer po wnętrzach Kampusu oraz prezentacja jego różnorodnych stref, takich jak pokoje do pracy w skupieniu, miejsca relaksu, sala Trend House i inne różnorodne przestrzenie wspólne, umożliwiające swobodną wymianę myśli czy też wspierające spontaniczne interakcje międzyludzkie.
Ciekawi prelegenci i możliwość obejrzenia jednego z najciekawszych projektów Warszawy – kolejne spotkanie w ramach WIREP można uznać za udany projekt aktywizujący kobiety w branży nieruchomości. Tak trzymać!
Partnerami wydarzenia byli:
Polski rynek biurowy zaczyna się polaryzować
Polski rynek biurowy zaczyna się polaryzować
Walter Herz
W ostatnim czasie znacznie więcej dzieje się na warszawskim rynku biurowym niż na rynkach regionalnych, zarówno jeśli chodzi o popyt, jak i nowe inwestycje. W porównaniu do ubiegłe ...
Megainwestycje muszą się liczyć z opóźnieniami
Megainwestycje muszą się liczyć z opóźnieniami
Spectis
Jak wynika z raportu Spectis zatytułowanego „Rynek budowlany w Polsce 2024-2031”, pomiędzy 2016 a 2024 rokiem wartość rynku budowlanego wzrosła ze 177 mld zł do ponad 3 ...
Najem zwrotny nabiera rozpędu
Najem zwrotny nabiera rozpędu
INWI
Rosnąca stabilnie, lecz niegwałtownie i długo utrzymująca się inflacja przyspiesza rozwój rynku najmu zwrotnego nieruchomości. To jedna z najbezpieczniejszych metod uzyskania finan ...