EN

Zrównoważone przyciąganie

Materiał partnera
Z naszych badań wynika, że 65% pracowników w regionie CEE chce pracować w certyfikowanym, zrównoważonym biurze. Przewidujemy migrację najemców do nowych budynków, które lepiej odpowiadają na ich potrzeby – zapowiada Paweł Warda z firmy Skanska Commercial Development Europe

Jakie wnioski wyciągnęła Skanska po 1,5 roku pandemii? Czy coś zmieniło się w waszym podejściu do biznesu?

Paweł Warda, wiceprezes ds. operacyjnych w Polsce, członek zarządu, Skanska Commercial Development Europe: Pandemia była i jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich, nie tylko na poziomie biznesowym. Myślę, że jako Skanska poradziliśmy sobie z nim bardzo dobrze. Byliśmy w stanie szybko zaadaptować się do nowych warunków. Dużą przewagę daje nasz model finansowy oparty na własnym kapitale. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić stabilność naszym partnerom biznesowym – zarówno pod kątem finansowym, jak i wykonawczym, a to dzięki wyłącznej realizacji naszych inwestycji w ramach grupy Skanska. Na pewno zauważyliśmy ogólny wzrost znaczenia wartości, które obraliśmy za priorytet już kilka lat temu. Szeroko pojęta troska o zdrowie, środowisko i życie, ujęta w naszej strategii jako „Care for Life”, nabrała nowego wymiaru. Podejście to okazało się słuszne i pozwoliło skutecznie zareagować na pandemię, czego efektem było wprowadzenie udoskonalonych standardów bezpieczeństwa i higieny oraz wdrożenie „Care for Life Office Concept”. To rozwiązanie, które pozwala kompleksowo dostosować powierzchnię biurową do obecnej sytuacji i wymagań użytkowników.

Od początku pandemii rozpoczęliście 8 nowych projektów na 7 rynkach w 4 krajach CEE. W Polsce sporo z nich wystartowało w miastach regionalnych. Czy uważacie, że sytuacja w mniejszych miastach ustabilizowała się na tyle, aby ponownie lokować w nich inwestycje?

Do poszczególnych rynków podchodzimy indywidualnie, ponieważ każdy z nich ma swoją specyfikę i inne perspektywy. Na pewno nie powinniśmy uogólniać i zakładać, że wszystkie rynki regionalne należy traktować w ten sam sposób. Od momentu rozpoczęcia pandemii obserwujemy zachwianie, jeśli chodzi o najem powierzchni. Oczywiście przekłada się to na sytuację deweloperów. Są miasta, gdzie liczba realizowanych projektów na rynku w połączeniu ze skutkami pandemii wpłynęły na wzrost wskaźników pustostanów do stosunkowo wysokich poziomów. Natomiast są też regiony, w których mamy bardzo mocną pozycję, wynajmujemy kolejne powierzchnie biurowe, tam rozpoczęliśmy inwestycje i będziemy ruszać z kolejnymi projektami. Wszystkie rynki obserwujemy bardzo dokładnie, bo, proszę pamiętać, że dla nas pełen proces inwestycyjny trwa zwykle powyżej trzech lat (a często jest to pięć lat i więcej), tak że budowanie naszej pozycji w przyszłości musi się odbywać już dziś. Dlatego jesteśmy aktywni też na rynkach, które mimo obecnie trudniejszej sytuacji będą naszym zdaniem bardzo atrakcyjne dla najemców i inwestorów w niedalekiej przyszłości.

Jakie są Wasze przewidywania długoterminowe w zakresie popytu powierzchni biurowej w najbliższych latach? Czy czeka nas jakaś strukturalna zmiana na rynku?

Sporo firm jest teraz w trakcie redefiniowania swojego sposobu pracy. Nie spodziewałbym się, że w przeciągu najbliższych miesięcy znajdziemy odpowiedź na to, jak będzie ostatecznie wyglądał biurowy świat postpandemiczny. To dłuższy proces, który być może przekształci się w niekończącą się ewolucję, która była zauważalna już przed pandemią, ale koronawirus mocno ją przyspieszył. Obecnie duża część najemców koncentrowała się na tym, aby zabezpieczyć działalność operacyjną na najbliższe 12-36 miesięcy po to, aby właśnie móc spokojnie zredefiniować swoje potrzeby pod kątem pracy hybrydowej w dłuższej perspektywie. Wyników tego procesu dziś jeszcze nie znamy, ale już możemy wyciągnąć pierwsze wnioski, w którą stronę ta zmiana będzie zmierzać. Widoczna jest tendencja, żeby lekko ograniczać powierzchnię biura, ale zadbać o zdecydowanie lepszą jego jakość. Chodzi o dostarczenie zrównoważonej powierzchni biurowej, która zapewnia zdrowe środowisko pracy, wspiera nowy model elastycznego funkcjonowania firm, a przy tym musi być atrakcyjnym miejscem, dobrze skomunikowanym, z ciekawym mikrootoczeniem. Kluczowa zmiana jest taka, że kiedyś biurowce musiały koncentrować się głównie na firmach, a teraz muszą skupić się na człowieku jako takim, być też atrakcyjne dla użytkownika, aby przyciągnąć go do postpandemicznego biura.

Jak odpowiedzą na to deweloperzy?

Jako Skanska cieszymy się z kierunku, w którym zmierza rynek. Już wiele lat temu widzieliśmy, że przyszłość branży leży w obszarze zrównoważonego rozwoju, tworzenia zdrowych i przyjaznych przestrzeni, dlatego nasze budynki pod tym względem od dawna wyprzedzały rynek. Nasza firma ma doświadczenie oraz zaplecze techniczne i finansowe, aby rozwijać nową generację biurowców. Nowo powstające budynki będą musiały uwzględniać ten aspekt, o którym mówiłem wcześniej, zwłaszcza temat kryzysu klimatycznego, który staje się palącym problemem społecznym już nie tylko z perspektywy deklaracji korporacji, ale i przeciętnych ludzi. Z naszych badań wynika, że 65% pracowników w regionie CEE chce pracować w certyfikowanym, zrównoważonym biurze. Wzrost zasobów powierzchni biurowych to kilkanaście procent rocznie, ale nadal dużo jest starych biurowców, które nie są dostosowane do obecnych wymagań. Przewidujemy migrację najemców do nowych budynków, które lepiej odpowiadają na ich potrzeby.

Bardzo często, w kontekście biur, mówi się o rosnącym znaczeniu sektora usług biznesowych w Polsce, ale i w regionie CEE. Czy spodziewacie się Państwo jakiejś istotnej zmiany po pandemii?

Zgodnie z naszym ostatnim raportem „100 najważniejszych trendów w gospodarkach Europy Środkowo-Wschodniej”, współtworzonym z centrum analitycznym SpotData, ten kierunek rozwoju utrzyma się w perspektywie długoterminowej. Główne inwestycje zagraniczne w regionie CEE od lat dotyczą obszaru finansów, usług biznesowych i technologii. Ponadto większość nowych inwestycji dotyczy tzw. sektora KIS, czyli usług opartych na wiedzy – w ciągu następnych dziesięciu lat spodziewany jest wzrost takich inwestycji. Przyspieszenie cyfryzacji pracy, które nastąpiło w całej Europie w związku z pandemią koronawirusa, sprawiło, że jeszcze bardziej opłaca się przenosić usługi biznesowe z Europy Północnej i Zachodniej do takich miast, jak Bratysława, Praga, Budapeszt, Warszawa, Bukareszt. Poza tym pamiętajmy, że pandemia Covid-19 wystawiła na próbę logistykę i łańcuchy dostaw na całym świecie. To może oznaczać przyspieszenie trendu tzw. nearshoringu, czyli lokowania działalności w bliższych krajach, a Polska może okazać się jednym z beneficjentów tego trendu. To wszystko ma bezpośredni wpływ na popyt na powierzchnie biurowe w regionie.

Dziś szczególnie często mówi się o bezpieczeństwie w biurach, ale zwraca się uwagę również na inne aspekty. Jak wygląda obecnie projektowanie przestrzeni biurowych w świetle zrównoważonego rozwoju czy rosnącego znaczenia well-beingu?

Pandemia wywarła pozytywny wpływ na popularność niektórych zjawisk i trendów. To, co kiedyś było uważane za wyjątkowe rozwiązanie, teraz stało się standardem. Jeszcze większego znaczenia nabrał czynnik ludzki. Kluczowe jest postrzeganie biur jako czegoś więcej niż tylko miejsca, gdzie pracownicy mogą usiąść przy biurku z laptopem i pracować. Chodzi o tworzenie przestrzeni, w których będą mogli czuć się bezpiecznie i dobrze pod każdym względem – zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Tworząc takie miejsce, trzeba pamiętać o wielu aspektach: jakości powietrza, przyjaznym oświetleniu, dobrej akustyce, wygodnych i ergonomicznych meblach, zielonych przestrzeniach czy miejscach, które będą sprzyjały interakcjom i integracji pracowników. Równocześnie przestrzenie biurowe muszą być dostosowane do obecnych procedur związanych z bezpieczeństwem, tak aby minimalizować zagrożenia związane z pandemią. Objawia się to też w takich kwestiach, jak choćby umieszczenie oznaczeń z zaleceniami właściwymi dla konkretnego pomieszczenia (np. informacji o maksymalnej liczbie osób w salce konferencyjnej) czy zapewnienie przestrzeni do pracy indywidualnej (np. małych salek).

Zapewnienie bezpieczeństwa i optymalnych warunków dla użytkowników budynków od zawsze traktujemy w Skanska priorytetowo. Wdrożyliśmy wiele rozwiązań, które wspierają zarządzanie budynkiem i konkretnymi aspektami, np. oświetleniem czy cyrkulacją powietrza. Nasze biurowce są też wyposażone w wiele bezdotykowych rozwiązań w ramach systemu Connected by Skanska, które wprowadziliśmy jeszcze przed rozpoczęciem pandemii.

Ostatnie nowości

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Galaxy zawsze w modzie

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by JC

W ostatnim kwartale 2022 roku szczecińskie centrum handlowe Galaxy wzbogaciło swoją ofertę o trzy nowe marki: Tous, Change Lingerie oraz Quiosque. Powierzchnię zwiększył również wieloletni najemca obiektu – salon z odzieżą sportową 4F. Łączna powierzchnia zajęta przez firmy to ponad 700 mkw.

Materiał partnera

Polska Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

schedule 15 listopada 2022
Eurobuild CEE

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

Budownictwo

Polska Erbud będzie budował z drewna

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

Grupa Erbud uruchamia w Ostaszewie zakład produkcyjny Mod21, w którym będą powstawać drewniane obiekty modułowe. Fabryka ma osiągnąć pełną moc produkcyjną w 2026 roku.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Graffit cały na zielono

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by JC

Graffit, warszawski biurowiec z portfela Zeus Capital Management, otrzymał certyfikat BREEAM In-Use. Obiekt wybudowany w całości na podstawie proekologicznych założeń uzyskał ocenę „Excellent".

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Lepiej widać w Bawełniance

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

Do najemców powstającej Galerii Bawełnianka w Bełchatowie dołącza salon Vision Express. Placówka w nowym koncepcie wizualnym zajmie w centrum handlowym powierzchnię 75 mkw.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Stokrotka wybuduje na Podkarpaciu

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

W Rzeszowie powstaje nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki. Magazyn zajmie ponad 26 tys. mkw. powierzchni. Obiekt, wspierający rozwój sieci sklepów, ma zacząć funkcjonować w IV kwartale 2023 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Do Action w Osowie

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

W centrum handlowym Osowa w Gdańsku pojawił się sklep Action. Holenderska sieć dyskontów niespożywczych zajęła lokal o powierzchni około 1 tys. mkw.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska 20 milionów w obligacjach od Develii

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

Zarząd Develii podjął uchwałę o rozpoczęciu emisji obligacji o wartości do 20 mln zł. Oprocentowanie obligacji zostało ustalone w oparciu o WIBOR 3M powiększony o marżę 4,1 proc.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kurtka po francusku

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

Francuska marka premium Jott, która oferuje kurtki i akcesoria, otworzyła swój pierwszy butik w Polsce. Nowy sklep działa w warszawskiej galerii handlowej Westfield Mokotów.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Renova z miejscem dla TEDi

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

W Galerii Renova w Warszawie pojawiła się marka TEDi . Sklep marki zajął ponad 670 mkw. Jeszcze przed świętami zostanie otwarty również salon z odzieżą i akcesoriami do wyposażenia wnętrz - NKD.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Polska Butik Pełen Dobra zostaje w Porcie

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

Port Łódź przedłuża porozumienie z Centrum Służby Rodzinie na funkcjonowanie Butiku Pełnego Dobra. Punkt działa w centrum handlowym od ponad sześciu miesięcy, a rzeczy nie są tu sprzedawane, a przekazywane potrzebującym za darmo.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Poznań drugi od końca

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by JC

Knight Frank podaje, że od początku roku w Poznaniu nie ukończono żadnego projektu biurowego, chociaż deweloperzy wciąż pozostają dość aktywni. Zgodnie z terminarzem realizowanych obecnie inwestycji, będą one sukcesywnie oddawane do użytku w latach 2023-2025.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Skalski słodzi w Rzeszowie

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by JC

Kolejny lokal sieci Skalski Cakes&Cafe rozpoczął swoją działalność w Rzeszowie przy ul. Rejtana, a tydzień wcześniej także przy ul. Okulickiego. To ósma placówka sieci otwarta wspólnie z siecią Kaufland.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Włochy Forum Palermo odmłodzone

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by ANZ

Multi, platforma oferująca zintegrowane usługi zarządzania nieruchomościami, rozbudowała i zmodernizowała Forum Palermo, największe centrum handlowe w północno-zachodniej Sycylii.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Lidl z nową piątką

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

Lidl Polska otwiera pięć kolejnych sklepów: w Wągrowcu przy ul. 11 listopada, Nowym Tomyślu przy ul. Celnej, Luboniu przy ul. Dębieckiej, Starogardzie Gdańskim przy ul. Zblewskiej i Kołobrzegu przy ul. Dobrawy 3. 

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Moda na dżinsy w Tychach

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by JC

Centrum handlowe Gemini Park Tychy rozszerza współpracę ze swoim wieloletnim partnerem – marką Silesia Jeans. Multibrand, który ma w swojej ofercie takie marki jak Levi’s, Mustang, Lee czy Wrangler, już niebawem otworzy w tyskiej galerii swój drugi sklep.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Unisono uzupełnia ofertę Gemini

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by MR

W Gemini Park Tarnów zadebiutuje pierwszy we wschodniej Małopolsce sklep Unisono. Nowy najemca zajmie lokal o powierzchni 152 mkw. Salon zostanie otwarty jeszcze w tym roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Szwedka z wizytą w Toruniu

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by JC

W centrum handlowo-rozrywkowym Toruń Plaza powstał pierwszy w mieście, a 19. w Polsce sklep Jula. Koncept multimarketu opiera się na ośmiu odrębnych działach: narzędzia i maszyny, artykuły budowlane i farby, elektryka i oświetlenie, odzież i artykuły BHP, ogród, wypoczynek, motoryzacja oraz gospodarstwo domowe.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Bawełnianka lubi błyskotki

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by JC

Marka jubilerska W.Kruk dołączyła do grona najemców w bełchatowskiej Galerii Bawełnianka, której otwarcie planowane jest na marzec 2023 roku. 

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Z popsutym iPadem do Nova Parku

schedule 25 listopada 2022
Opr./edited by JC

Ofertę gorzowskiego centrum handlowego NoVa Park powiększyła marka iSpot. Salon ma powierzchnię blisko 73 mkw.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

schedule 06 czerwca 2022

Wypróbuj pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy!

Grupa Capital Park, inwestor Fabryki Norblina, dołączyła do inicjatywy Eurobuildu „Garnitury na rowery” zostając Sponsorem Finału Przejazdu. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia zakończą przejazd w zrewitalizowanym kompleksie i będą mogli przetestować pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking dla rowerów, który funkcjonuje na jego terenie.

schedule 18 maja 2022

MK Dach na sportowo

MK Dach System Sp. z o. o. ma przyjemność zaprosić do uczestnictwa w dwóch równolegle odbywających się wydarzeniach organizowanych przez Eurobuild CEE – 21. Dorocznym Turnieju Golfa oraz 17. Dorocznym Turnieju Tenisa dla branży nieruchomości.

schedule 04 kwietnia 2022

Coworking w Atlas Tower

W czasach niepewnej sytuacji pandemicznej i związanymi z nią obostrzeniami, coraz większą popularnością cieszą się biura coworkingowe, zapewniające znacznie większą elastyczność i swobodę najemcom. Dodajmy do tego skomplikowane prawo podatkowe dla przedsiębiorców i jasne staje się, czego małe i średnie firmy obecnie potrzebują – wsparcia merytorycznego i przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb.

schedule 22 marca 2022

Trójmiasto przyciąga skandynawskim klimatem

Za chwilę miną dwa lata od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce. Co można powiedzieć o aktualnej kondycji naszego rynku biurowego?

schedule 01 lutego 2022

CMS z rozbudowanym zespołem nieruchomości i budownictwa

Ponad 40 specjalistów, w tym 5 partnerów, tworzy praktykę nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Powstał jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów tego sektora w Polsce.

schedule 01 lutego 2022

Jak wrócić do biura w dobrej kondycji?

Skanska przeprowadziła już trzecie badanie, które dotyczyło powrotu do biur w czterech krajach – w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech. Poprzednie edycje koncentrowały się na potrzebach pracowników oraz ich oczekiwaniach względem biur w nowej rzeczywistości. Tym razem deweloper skupił się na badaniu wpływu pandemii na zdrowie psychiczne i dobrostan użytkowników biur.

schedule 06 grudnia 2021

INWI oferuje pracownikom udziały i szuka co-founderów

Nowoczesne systemy motywacyjne dostrzegają zależności pomiędzy zaangażowaniem pracownika wykazującym inicjatywę a zyskiem firmy. Większa motywacja przekłada się na realnie lepsze wyniki. Daniel Radkiewicz, prezes INWI, polskiej spółki, która zrewolucjonizowała rynek nieruchomości, jest o tym przekonany.

schedule 08 listopada 2021

Zrównoważone przyciąganie

Z naszych badań wynika, że 65% pracowników w regionie CEE chce pracować w certyfikowanym, zrównoważonym biurze. Przewidujemy migrację najemców do nowych budynków, które lepiej odpowiadają na ich potrzeby – zapowiada Paweł Warda z firmy Skanska Commercial Development Europe

schedule 26 października 2021

Spacerem przez Varso

WIREP (Women in Real Estate in Poland) Property Walk 2021 już za nami, tym razem członkinie oraz tegoroczni partnerzy wydarzenia spotkali się w kompleksie Varso Place.

schedule 22 października 2021

MAPIC wraca do Cannes

Podczas wrześniowych edycji MIPIM w Cannes i Mapic Italy w Mediolanie opuściliśmy wirtualną przestrzeń. To doświadczenie fizycznej obecności i żywego kontaktu potwierdziło, jak bardzo potrzebujemy i jak bardzo tęskniliśmy za powrotem do dynamicznej, wielowymiarowej i bezpośredniej komunikacji, społecznej i biznesowej

schedule 15 października 2021

Warto się przejść po Promenadzie

W ostatnim czasie Atrium Promenada znacząco wzmocniła swoje portfolio. W jednym z flagowych obiektów handlowych Grupy Atrium otwarto lokal amerykańskiej marki Guess w nowym koncepcie handlowym. Ofertę galerii wzbogaciła także DUKA. Swój pierwszy lokal w prawobrzeżnej części Warszawy otworzyła ponadto szkoła tańca Egurrola Dance Kids.

schedule 12 października 2021

Centra handlowe stawiają na coworking

Raporty branżowe jasno wskazują, że pracownicy oczekują miejsc pracy możliwie blisko domu, przez co firmy oraz korporacje stawiają na multilokalizacje. Świetnie wyposażone, nowoczesne przestrzenie coworkingowe to przyszłość wielokanałowych centrów handlowych. 

schedule 02 września 2021

Gdyńska Marina Yacht Park wpisuje się w światowe trendy urbanistyczne

Na Molo Rybackim w centrum Gdyni powstał nowatorski projekt architektoniczny, łączący funkcje miejskie i rekreacyjne. Ta niedostępna wcześniej część miasta przekształca się w nowoczesną nadmorską dzielnicę otwartą dla mieszkańców, turystów i żeglarzy.

schedule 31 sierpnia 2021

Zawsze komfortowo i na poziomie

Ziv Zviel, CEO Atlas Estates, mówi "Eurobuildowi" o planach firmy dotyczących rynku nieruchomości mieszkaniowych, o najlepszych inwestycjach oraz o przyszłości rynku

schedule 21 lipca 2021

Twój nowy flex, Twoi nowi najemcy

Popyt na coworking nieustająco rośnie, bo w niepewnych czasach najemcy doceniają krótkie umowy i gotowe rozwiązania. Wielu właściciele powierzchni dostrzegło na tym rynku szansę dla siebie. I właśnie do nich skierowana jest usługa tworzenia, komercjalizacji i zarządzania elastycznymi biurami, którą oferuje firma Własne B.

schedule 29 czerwca 2021

Relaks na najwyższym poziomie

O idealnym odpoczynku dla ciała i ducha mówi "Eurobuildowi" Michał Wuczyński, general manager obiektu Poziom 511 Hotel Design & SPA****, który mieści się w Podzamczu k. Ogrodzieńca, w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd

Kategorie