Polska INWI oferuje pracownikom udziały i szuka co-founderów
Materiał partneraJego zespół buduje firmę nowej generacji, a firma wdraża nowatorski, przełomowy wręcz model wynagradzania. To niezwykle ciekawa idea na polskim rynku, nie tylko w branży nieruchomości. Na czym opiera się model współpracy w INWI?
Spółka INWI działalność rozpoczynała cztery lata temu, a zespół może pochwalić ponad pięćdziesięcioma projektami deweloperskimi i inwestycyjnymi o wartości przekraczającej 620 milionów euro. Firma współpracuje z największymi funduszami i spółkami z branży nieruchomości. Ostatnie transakcje przeprowadzone przez INWI to między innymi:
- Zakontraktowanie 6 hektarów gruntów pod nowy projekt logistyczny w południowej części Warszawy
- Sprzedaż 21 budynków handlowych od sieci Norauto
- Sprzedaż dużego terenu o chłonności 400 mieszkań na Targówku w Warszawie
- Sprzedaż działki o chłonności 100 mieszkań w centrum Łodzi
- W trakcie procedowania znajduje się transakcja dotycząca dużego kompleksu produkcyjnego i logistycznego na modelu „sprzedaż i zwrotny najem”.
INWI aktywnie poszukuje do nabycia dużych gruntów mieszkaniowych, logistycznych, produkcyjnych i biurowych, ale również gotowych i wynajętych budynków, w granicach i na peryferiach dużych miast. Dynamiczny rozwój, notowane sukcesy i transparentny model współpracy pozwala stwierdzić, że firma wyróżnia się na tle szeregu konkurencyjnych spółek. Jakie innowacje oferuje INWI? To między innymi tzw. turkusowa struktura, elastyczne godziny pracy, możliwość uzyskania udziałów spółki.
Każdy może zostać współwłaścicielem
Praca w turkusowej strukturze, którą stosuje INWI, gwarantuje korzyści operacyjne i swobodę działania. Co to oznacza w praktyce?
W naszej firmie stawiamy na kameralny i profesjonalny zespół, który działa sprawnie, bez zbędnych procesów decyzyjnych. INWI to przedsiębiorstwo dla przedsiębiorców, a każdy z nich jest ekspertem w swojej dziedzinie. Wciąż poszukujemy ludzi, którzy zechcą wspólnie pracować na sukces. Każdemu w zespole zapewniamy niezależność i siłę sprawczą. Co najważniejsze, stosujemy nowatorski model, gdzie każdy, bez względu na poziom stanowiska, może zostać udziałowcem bez wnoszenia wkładu kapitałowego. Warunkiem jest zaangażowanie, wyniki i odpowiedni staż. Poważnie rozglądamy się za osobami, które wejdą do firmy jako co-founderzy – jesteśmy na tym etapie rozwoju firmy, na którym potrzebujemy dywersyfikacji kompetencji przy nienaruszalnym fundamencie, jakim jest doświadczenie naszych pracowników. Co-founder to postać, która zrozumie specyfikę naszej firmy, utożsami się z nią i wniesie ogrom swojego doświadczenia w dziedzinie nieruchomości i zarządzania projektami. Szukamy osób wysokokwalifikowanych, które udźwigną zarówno ciężar odpowiedzialności, jak i sukcesu. Niezmiernie cenimy sobie inicjatywę i kreatywność, a zaangażowanie, odpowiedzialność i poczucie budowania wspólnej wartości to fundamenty naszej spółki – wyjaśnia Daniel Radkiewicz, prezes INWI.
Możliwość uzyskania statusu wspólnika to nie tylko deklaracja, a już fakt. W 2021 roku do właścicieli INWI dołączyły dwie osoby, związane z firmą najdłużej. Stosowany model wynagradzania zapewnia poczucie bycia częścią spółki.
Na pytanie, skąd czerpał inspiracje do wdrożenia tak innowacyjnego w polskich warunkach systemu, Daniel Radkiewicz mówi:
Przed decyzją o wykorzystaniu wieloletniego doświadczenie z rynków nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych w założenie własnego biznesu, dobrze poznałem ponad dwadzieścia największych rynków nieruchomości świata, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles, Tokio, Singapurze i Hongkongu. W Polsce model turkusowej organizacji, czy model wynagradzania, w którym każdy może zostać współwłaścicielem to jeszcze niepopularne zjawisko. Zapewniam jednak, że to nie bajka, a system, który czerpie z zagranicznych rynków. To znane na świecie, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, modele motywowania, które przekładają się na realne korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy, a finalnie także dla klienta.
W Europie największy udział pracowników posiadających udziały w firmie odnotowuje się we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Polskie spółki z branży nieruchomości lub doradztwa raczej nie udostępniają udziałów swoim pracownikom. W nielicznych spółkach gdzie taki model występuje, udziały oferowane są niewielkiej części ogółu pracowników, są to jednak głównie osoby kadry zarządzającej. W INWI możliwość uzyskania udziałów w firmie mają wszyscy współpracownicy.
Rekrutacja w INWI
INWI wypracowało z zespołem zasady obowiązujące wszystkich w jednakowym wymiarze. To między innymi założenie, że team stanowi kluczową wartość, a fundamentem budowania relacji wewnątrz firmy, jak i poza nią jest filozofia win-win. Firma stawia na samodzielność w prowadzeniu projektów, a pięciu obecnych współpracowników z ponad 13-letnim doświadczeniem chętnie udziela merytorycznego wsparcia. Pozwala to w szybkim czasie nabyć wiedzę i umiejętności. Czas pracy jest elastyczny, ale oczywiście istnieje możliwość przebywania w biurze w standardowych godzinach. Integracja zespołu, również za sprawą co dwutygodniowych spotkań przekłada się na dużą satysfakcję i komfort.
Głęboko wierzę, że za każdym słowem i obietnicą wypowiedzianą w kierunku zespołu powinno iść faktyczne działanie i realne benefity – mówi Daniel Radkiewicz. – Efekty widoczne są natychmiast. Możemy pochwalić się zaangażowanym zespołem, który osiąga zdumiewające wyniki. Zachęcamy do kontaktu ekspertów w swoich dziedzinach i specjalistów mających właściwe kompetencje, którzy chcieliby uczestniczyć w budowaniu spółki zarządzanej w inny, ciekawy sposób. Chcemy i otaczamy się ludźmi, którzy dzielą pasje, myślą nieszablonowo i chcą być częścią czegoś spektakularnego. Codziennie do tego dążymy.
Więcej informacji na temat możliwości rozwoju w INWI na stronie firmy.
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Październik w budownictwie mieszkaniowym – przybywa inwestycji
Polski Związek Firm Deweloperskich
Najnowsze dane GUS pokazują dużą aktywność na rynku mieszkaniowym i to zarówno jeśli chodzi o inwestycje rozpoczynane przez deweloperów, jak i budownictwo indywidualne. Październik ...
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...