EN

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Materiał partnera
Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

Podmiotom wynajmującym nieruchomości komercyjne zależy na bezpiecznym, stabilnym i zrównoważonym rozwoju. Jednak w erze pracy hybrydowej muszą one raz jeszcze zastanowić się nad sposobami osiągnięcia tego celu. Dostosowanie się do potrzeb klientów korporacyjnych może wymagać odejścia od długoterminowych umów dotyczących rozległych przestrzeni biurowych na rzecz elastycznego wynajmu przestrzeni spełniających określone potrzeby.

Ostatnie lata przyniosły drastyczną zmianę paradygmatu w branży nieruchomości komercyjnych. Pandemia okazała się katalizatorem dla rozwijającego się trendu pracy elastycznej, zwiększając liczbę firm reagujących na potrzeby pracowników wdrożeniem modelu hybrydowego. System taki pozwala pracownikom dzielić czas pomiędzy biurem, domem a lokalną przestrzenią coworkingową. Przestrzenie coworkingowe często można dostosowywać i wynajmować na elastycznych warunkach – wszystko po to, aby spełnić potrzeby klienta bez względu na to, czy poszukuje sal konferencyjnych, przestrzeni coworkingowych, pokojów z dostępem do biurek w systemie doraźnym lub przestrzeni do relaksu, czy też połączenia wszystkich tych opcji. Nowy trend w zapotrzebowaniu klientów zmusił wiele podmiotów wynajmujących nieruchomości komercyjne i operatorów franczyzowych do ponownego przemyślenia strategii.

Jako założyciel i dyrektor The Ocean Company, firmy specjalizującej się w reprezentacji najemcy z siedzibą w San Diego, Jamal Brown zajął miejsce na czele tej rewolucji.

Pracownicy cenią sobie swobodę

Brown jest głęboko przekonany, że przestrzenie elastyczne stanowią kluczowy element rewolucji związanej z przestrzenią do pracy. Zarówno podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne, jak i operatorzy franczyzowi odgrywają istotną rolę we wdrażaniu przez klientów nowego sposobu funkcjonowania, dostosowując oferty do ich potrzeb.

Wielu pracowników porzuciło biura na początku pandemii i nie ma ochoty do nich wracać – mówi założyciel firmy The Ocean Company. – Dotyczy to w szczególności osób młodych, które cenią dziś większą swobodę w środowisku pracy. Nie chcą każdego dnia tracić 1,5 godziny na zatłoczonej autostradzie, aby dotrzeć do biura i z niego wrócić. Pracownikom zależy na elastyczności, która obejmuje możliwość wykonywania pracy w pobliżu miejsca zamieszkania i eliminuje konieczność dojazdu do siedziby głównej firmy pięć dni w tygodniu. Pracodawcy w coraz większym stopniu polegają zatem na dużych krajowych lub międzynarodowych operatorach przestrzeni elastycznych – mogą bowiem mieć jedną siedzibę główną, ale też wiele mniejszych biur satelitarnych w centrum różnych społeczności, do których pracownicy udają się w celu wykonywania pracy (potencjalnie nawet w zespołach), co zwiększa ich zadowolenie.

Brown, który w 2001 roku zrezygnował z kariery w branży ubezpieczeń na rzecz zarządzania nieruchomością komercyjną, zauważa, że choć w jego rodzinnym San Diego już od jakiegoś czasu obecne były elastyczne przestrzenie do pracy, to dopiero w ostatnich latach ich liczba znacznie wzrosła, a związane z nimi oferty zostały dostosowane.

Jeszcze kilka lat temu w stylu i ofertach takich obiektów przejawiało się bardziej tradycyjne podejście. Dziś według Browna klienci mają do wyboru znacznie więcej ciekawych opcji w większym stopniu skoncentrowanych na kooperacji i pracy w swobodnej atmosferze. Konwencjalne przestrzenie biurowe ustąpiły miejsca salonom biznesowym i przestrzeniom do spotkań i relaksu. Brown zauważa również, że elastyczne przestrzenie do pracy na coraz większą skalę otwierane są w sąsiedztwach zlokalizowanych poza komercyjnym centrum San Diego, takich jak North Park czy East Village. Odzwierciedla to zyskujący globalnie na popularności trend miast 15-minutowych.

Podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne odchodzą od utartego schematu myślenia, dostosowując swoje oferty i uwzględniając w nich obiekty położone bliżej dzielnic mieszkaniowych — a więc poza ich leżącą w ośrodkach handlowych strefą komfortu. Dzięki temu możliwe jest powstawanie miejsc pracy o większej atrakcyjności dla pracowników niż siedziba firmy.

Określ, co zadowoli Twój personel

Korzystanie z przestrzeni elastycznych przynosi ogromne korzyści zarówno klientom korporacyjnym, jak i ich pracownikom. Podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne mogą – niezależnie od skali i sektora ich działalności – oszczędzić klientom wydatków i zobowiązań wynikających z utrzymywania siedziby głównej, oferując im członkostwo w programie operatora przestrzeni elastycznych z wieloma punktami na obszarze miasta, a zarazem pomagając w ograniczeniu opłat związanych z nieruchomościami i zwiększeniu rentowności.

Przestrzeń elastyczna może przynieść korzyści każdemu przedsiębiorstwu, niezależnie od jego rozmiaru i sektora, w którym funkcjonuje – wyjaśnia Brown. – Wystarczy wybrać programy członkowskie lub kilka różnych biur w mieście czy kraju zamieszkania pracowników. Można też – co jest znacznie lepszą opcją – skorzystać z usług operatora globalnego takiego jak IWG, który w ramach członkostwa oferuje dostęp do tysięcy przestrzeni do pracy na całym świecie.

Według Browna, dyrektorzy generalni, którzy ignorują zjawiska takie jak trend związany z pracą hybrydową oraz korzyści z inwestycji w przestrzeń elastyczną, ryzykują pozostanie w tyle.

Myślę, że w perspektywie nadchodzących lat, firmy uznające, że nadal możemy wykonywać całą pracę w modelu hybrydowym, zyskają przewagę nad konkurencją o bardziej tradycyjnym podejściu. Niejeden założyciel traktuje swoją firmę jak dziecko. Kluczowe znaczenie mają jednak pracownicy i to, co robią dla organizacji. Ważniejsza jest zatem koncentracja na zadowoleniu i produktywności personelu, a także na zatrzymaniu ludzi, dzięki którym firma odnotowuje zyski – przekonuje.

Nie tylko liderom biznesowym grozi pozostanie w tyle. Jeśli podmioty wynajmujące nieruchomości nie dostosują lepiej swoich ofert do zmian w zapotrzebowaniu klientów, istnieje ryzyko, że nie zdołają w pełni wykorzystać potencjału swoich obiektów.

Firmy będą wybierać model piasty i szprych

Podmioty wynajmujące nieruchomości mają idealne warunki, aby dopasować oferty do potrzeb klientów komercyjnych. Brown dodaje jednak, że klienci muszą najpierw zacząć rozmawiać z pracownikami o ich wymaganiach.

Bardzo często zdarza się, że większe przedsiębiorstwa nie komunikują się z pracownikami lub nie przeprowadzają wśród nich badań – tłumaczy. – Tymczasem bardzo ważne jest ustalenie, kto chciałby wrócić do biura, a kto czuje się lepiej, pracując w elastycznym modelu hybrydowym, czy to w siedzibie głównej, czy w innych elastycznych placówkach w mieście (…). Musimy promować takie podejście wśród naszych klientów, aby pomóc im zrozumieć, jak dużej przestrzeni będą potrzebować w przyszłości.

Ostatecznie hybrydowy model pracy i przestrzenie elastyczne zostaną z nami na dobre. Większość spółek z indeksu FTSE 250 aktywnie poszukuje sposobów dostosowania się do modelu hybrydowego. Przewiduje się, że mniejsze firmy również podążą za tym trendem.

Wątpię, abyśmy wrócili do czasów, kiedy to każdy pracownik musiał przychodzić do siedziby głównej, zwłaszcza w przypadku większych firm – dodaje Brown. – Dopóki pracownicy wykonują swoją pracę, a firmy utrzymują rentowność, dopóty przedsiębiorcy będą postrzegać wydatki na nieruchomości – na przykład w postaci opłat za dwa piętra mające pomieścić wszystkich pracowników – jako zbędne. Zamiast tego chętniej zdecydują się na "model piasty i szprych", czyli odpowiednich rozmiarów siedzibę główną w połączeniu z elastycznymi przestrzeniami do pracy bądź mniejszymi biurami satelitarnymi, zlokalizowanymi w miejscach zamieszkania pracowników – zapewania ekspert.

Firma IWG poświęciła 30 lat na doskonalenie i optymalizację swojego modelu biznesowego. Jako największy na świecie dostawca elastycznych form pracy z zaangażowaniem pomagamy podmiotom wynajmującym nieruchomości i operatorom franczyzowym w dołączeniu do rewolucji w obszarze przestrzeni do pracy. Poznaj naszą ofertę już dziś.

https://work.iwgplc.com/PartnerWithUs/landlords?utm_source=eurobuild&utm_medium=propertyportal&utm_campaign=franchise&utm_content=article-Flexspace-can-benefit

Ostatnie nowości

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Mniejsza podaż, wyższe czynsze

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Od trzech lat rynek biurowy przechodzi wiele zmian. Jesteśmy świadkami zmiany modelu pracy na hybrydowy i nowego podejścia do projektowania przestrzeni biurowych. W najbliższych latach nie uda się też uniknąć podwyżki czynszów – oceniają eksperci JLL. 

Materiał partnera

Polska Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 18 stycznia 2023
Eurobuild CEE

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Mała czarna na Bemowie

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

W Galerii Bemowo otwarto sklep pop-up marki Tchibo. W jego ofercie poza kawą znajdują się również produkty dla domu i rodziny, artykuły sportowe i ogrodnicze czy tekstylia.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Ozimska wybiera Kaufland

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

Sieć Kaufland dołącza do grona najemców opolskiego centrum handlowego Ozimska Park. Obiekt jest obecnie przebudowywany przez spółkę Redkom Park Opole.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kazimierz się zmienia

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

Galeria Kazimierz wzbogaca swoją ofertę handlową i rozrywkową. Nowe formaty mają do zaproponowania marki CCC, Mammut i Vistula, a kilku innych najemców zadebiutowało w obiekcie.

Zarządzanie nieruchomościami

Czechy Atrium Flora pod opieką Cushman & Wakefield

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Cushman & Wakefield przejął zarządzanie obiektem Atrium Flora w Pradze. Właścicielem centrum handlowego, które znajduje się w dzielnicy Vinohrady, jest G City Europe.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Modivo w Galaxy

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Sklep eobuwie.pl w centrum handlowym Galaxy w Szczecinie został wyposażony w strefę interaktywnych przymierzalni Modivo. Salon obu marek ma 700 mkw. powierzchni.

Obiekty użyteczności publicznej

Polska Dekpol buduje dla policji

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Centralne Biuro oraz laboratorium kryminalistyczne to nowe inwestycje, które pomorska firma Dekpol Budownictwo zrealizuje dla poznańskiej policji.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Pasibus wychodzi z galerii na ulicę

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Burgerownia Pasibus zrezygnowała z najmu lokalu w Arkadach Wrocławskich, planuje za to rozwinąć strefę rozrywkowo-gastronomiczną przy swoim pierwszym food trucku we Wrocławiu – Pasibusie Dziadzio.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Action ruszy w Victorii

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

Firma Keen Property Management, zarządzająca Galerią Victoria, podpisała umowę z nowym najemcą. Już wkrótce sklep w wałbrzyskim centrum handlowym otworzy międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych Action.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Rohlig Suus Logistics po raz drugi na Podlasiu

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Rohlig Suus Logistics, polski operator logistyczny, otwiera nowy magazyn w Choroszczy na Podlasiu. Nowy obiekt zajmuje powierzchnię 2,8 tys. mkw. Całkowita powierzchnia magazynowa Suus w regionie wynosi obecnie 7,3 tys. mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Wielki design na Sadybie

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Na warszawskiej Sadybie otworzono Showroom Powsińska 16. W salonie o powierzchni 400 mkw. można kupić meble i dodatki takich światowych marek jak Edra, Bonaldo, Desiree, Treca, Arketipo czy Cattelan Italia.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Do Renomy na lunch i koncert

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

Klienci wrocławskiego centrum handlowego Renoma będą mogli wkrótce odwiedzić Pedet, nową strefę gastronomiczno-kulturalną. Projekt będzie oferował ponad 240 miejsc siedzących.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Pit Bull West Coast z Karolinką

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Oferta centrum handlowego Karolinka w Opolu rozszerzyła się o sklep marki Pitbull West Coast. W nowym salonie o powierzchni około 110 mkw. można znaleźć odzież sportową i casualową. Punkt zlokalizowany jest obok sklepu marki Wojas. 

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowe miejsce do pracy w Sosnowcu

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec mogą korzystać z bezpłatnego biura coworkingowego. W przestrzeni zaaranżowanej w jednym z lokali galerii można korzystać z miejsc do pracy czy zorganizować spotkanie. W wykonywaniu zadań pomoże dostęp do bezprzewodowego internetu. Miejsce jest czynne w godzinach pracy obiektu.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dealz idzie do Go!

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

W budowanym w Jaśle Go! Parku Handlowym swój sklep otworzy Dealz. Lokal sieci zajmie 520 mkw. Otwarcie parku handlowego zaplanowane jest na czerwiec 2023 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Fort Wola za chwilę

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by AKL

16 lutego ma ruszyć odnowiony i zmodernizowany przez Mayland Real Estate Fort Wola, mieszczący się przy ul. Połczyńskiej w Warszawie. Głównym operatorem spożywczym centrum handlowego będzie Kaufland, który zajmie 5,2 tys. mkw. powierzchni.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Europa Prologis buduje, kupuje i podnosi czynsz

schedule 02 lutego 2023
Opr./edited by MR

Prologis Europe & Central Europe zakończył 2022 rok z portfolio powiększonym do 22,3 mln mkw. W samym IV kwartale 2022 roku deweloper rozpoczął budowę pięciu obiektów o łącznej powierzchni najmu netto około 68 tys. mkw.

Eurobuild FM

Polska Piotr Trzciński o polskim rynku inwestycyjnym (Eurobuild FM)

schedule 02 lutego 2023
Eurobuild CEE

Z radością informujemy, że rozpoczynamy piątą serię podcastów Eurobuild FM! Nasz gość, Piotr Trzciński z Savills Investment Management, komentuje bieżącą sytuację i przedstawia prognozy dotyczące polskiego rynku inwestycyjnego.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Niemcy Giesing Business Center wypełni się studentami

schedule 02 lutego 2023
Opr./edited by ANZ

Sonar Real Estate, działając jako zarządca aktywów luksemburskiego funduszu, wynajął prywatnej uczelni technicznej około 830 mkw. powierzchni biurowej i szkoleniowej w Giesing Business Center w Monachium. Nieruchomość jest obecnie prawie w całości wynajęta.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

schedule 06 czerwca 2022

Wypróbuj pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy!

Grupa Capital Park, inwestor Fabryki Norblina, dołączyła do inicjatywy Eurobuildu „Garnitury na rowery” zostając Sponsorem Finału Przejazdu. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia zakończą przejazd w zrewitalizowanym kompleksie i będą mogli przetestować pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking dla rowerów, który funkcjonuje na jego terenie.

schedule 18 maja 2022

MK Dach na sportowo

MK Dach System Sp. z o. o. ma przyjemność zaprosić do uczestnictwa w dwóch równolegle odbywających się wydarzeniach organizowanych przez Eurobuild CEE – 21. Dorocznym Turnieju Golfa oraz 17. Dorocznym Turnieju Tenisa dla branży nieruchomości.

schedule 04 kwietnia 2022

Coworking w Atlas Tower

W czasach niepewnej sytuacji pandemicznej i związanymi z nią obostrzeniami, coraz większą popularnością cieszą się biura coworkingowe, zapewniające znacznie większą elastyczność i swobodę najemcom. Dodajmy do tego skomplikowane prawo podatkowe dla przedsiębiorców i jasne staje się, czego małe i średnie firmy obecnie potrzebują – wsparcia merytorycznego i przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb.

schedule 22 marca 2022

Trójmiasto przyciąga skandynawskim klimatem

Za chwilę miną dwa lata od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce. Co można powiedzieć o aktualnej kondycji naszego rynku biurowego?

schedule 01 lutego 2022

CMS z rozbudowanym zespołem nieruchomości i budownictwa

Ponad 40 specjalistów, w tym 5 partnerów, tworzy praktykę nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Powstał jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów tego sektora w Polsce.

schedule 01 lutego 2022

Jak wrócić do biura w dobrej kondycji?

Skanska przeprowadziła już trzecie badanie, które dotyczyło powrotu do biur w czterech krajach – w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech. Poprzednie edycje koncentrowały się na potrzebach pracowników oraz ich oczekiwaniach względem biur w nowej rzeczywistości. Tym razem deweloper skupił się na badaniu wpływu pandemii na zdrowie psychiczne i dobrostan użytkowników biur.

schedule 06 grudnia 2021

INWI oferuje pracownikom udziały i szuka co-founderów

Nowoczesne systemy motywacyjne dostrzegają zależności pomiędzy zaangażowaniem pracownika wykazującym inicjatywę a zyskiem firmy. Większa motywacja przekłada się na realnie lepsze wyniki. Daniel Radkiewicz, prezes INWI, polskiej spółki, która zrewolucjonizowała rynek nieruchomości, jest o tym przekonany.

schedule 08 listopada 2021

Zrównoważone przyciąganie

Z naszych badań wynika, że 65% pracowników w regionie CEE chce pracować w certyfikowanym, zrównoważonym biurze. Przewidujemy migrację najemców do nowych budynków, które lepiej odpowiadają na ich potrzeby – zapowiada Paweł Warda z firmy Skanska Commercial Development Europe

schedule 26 października 2021

Spacerem przez Varso

WIREP (Women in Real Estate in Poland) Property Walk 2021 już za nami, tym razem członkinie oraz tegoroczni partnerzy wydarzenia spotkali się w kompleksie Varso Place.

schedule 22 października 2021

MAPIC wraca do Cannes

Podczas wrześniowych edycji MIPIM w Cannes i Mapic Italy w Mediolanie opuściliśmy wirtualną przestrzeń. To doświadczenie fizycznej obecności i żywego kontaktu potwierdziło, jak bardzo potrzebujemy i jak bardzo tęskniliśmy za powrotem do dynamicznej, wielowymiarowej i bezpośredniej komunikacji, społecznej i biznesowej

schedule 15 października 2021

Warto się przejść po Promenadzie

W ostatnim czasie Atrium Promenada znacząco wzmocniła swoje portfolio. W jednym z flagowych obiektów handlowych Grupy Atrium otwarto lokal amerykańskiej marki Guess w nowym koncepcie handlowym. Ofertę galerii wzbogaciła także DUKA. Swój pierwszy lokal w prawobrzeżnej części Warszawy otworzyła ponadto szkoła tańca Egurrola Dance Kids.

schedule 12 października 2021

Centra handlowe stawiają na coworking

Raporty branżowe jasno wskazują, że pracownicy oczekują miejsc pracy możliwie blisko domu, przez co firmy oraz korporacje stawiają na multilokalizacje. Świetnie wyposażone, nowoczesne przestrzenie coworkingowe to przyszłość wielokanałowych centrów handlowych. 

Kategorie