EN

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Materiał partnera
Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

Podmiotom wynajmującym nieruchomości komercyjne zależy na bezpiecznym, stabilnym i zrównoważonym rozwoju. Jednak w erze pracy hybrydowej muszą one raz jeszcze zastanowić się nad sposobami osiągnięcia tego celu. Dostosowanie się do potrzeb klientów korporacyjnych może wymagać odejścia od długoterminowych umów dotyczących rozległych przestrzeni biurowych na rzecz elastycznego wynajmu przestrzeni spełniających określone potrzeby.

Ostatnie lata przyniosły drastyczną zmianę paradygmatu w branży nieruchomości komercyjnych. Pandemia okazała się katalizatorem dla rozwijającego się trendu pracy elastycznej, zwiększając liczbę firm reagujących na potrzeby pracowników wdrożeniem modelu hybrydowego. System taki pozwala pracownikom dzielić czas pomiędzy biurem, domem a lokalną przestrzenią coworkingową. Przestrzenie coworkingowe często można dostosowywać i wynajmować na elastycznych warunkach – wszystko po to, aby spełnić potrzeby klienta bez względu na to, czy poszukuje sal konferencyjnych, przestrzeni coworkingowych, pokojów z dostępem do biurek w systemie doraźnym lub przestrzeni do relaksu, czy też połączenia wszystkich tych opcji. Nowy trend w zapotrzebowaniu klientów zmusił wiele podmiotów wynajmujących nieruchomości komercyjne i operatorów franczyzowych do ponownego przemyślenia strategii.

Jako założyciel i dyrektor The Ocean Company, firmy specjalizującej się w reprezentacji najemcy z siedzibą w San Diego, Jamal Brown zajął miejsce na czele tej rewolucji.

Pracownicy cenią sobie swobodę

Brown jest głęboko przekonany, że przestrzenie elastyczne stanowią kluczowy element rewolucji związanej z przestrzenią do pracy. Zarówno podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne, jak i operatorzy franczyzowi odgrywają istotną rolę we wdrażaniu przez klientów nowego sposobu funkcjonowania, dostosowując oferty do ich potrzeb.

Wielu pracowników porzuciło biura na początku pandemii i nie ma ochoty do nich wracać – mówi założyciel firmy The Ocean Company. – Dotyczy to w szczególności osób młodych, które cenią dziś większą swobodę w środowisku pracy. Nie chcą każdego dnia tracić 1,5 godziny na zatłoczonej autostradzie, aby dotrzeć do biura i z niego wrócić. Pracownikom zależy na elastyczności, która obejmuje możliwość wykonywania pracy w pobliżu miejsca zamieszkania i eliminuje konieczność dojazdu do siedziby głównej firmy pięć dni w tygodniu. Pracodawcy w coraz większym stopniu polegają zatem na dużych krajowych lub międzynarodowych operatorach przestrzeni elastycznych – mogą bowiem mieć jedną siedzibę główną, ale też wiele mniejszych biur satelitarnych w centrum różnych społeczności, do których pracownicy udają się w celu wykonywania pracy (potencjalnie nawet w zespołach), co zwiększa ich zadowolenie.

Brown, który w 2001 roku zrezygnował z kariery w branży ubezpieczeń na rzecz zarządzania nieruchomością komercyjną, zauważa, że choć w jego rodzinnym San Diego już od jakiegoś czasu obecne były elastyczne przestrzenie do pracy, to dopiero w ostatnich latach ich liczba znacznie wzrosła, a związane z nimi oferty zostały dostosowane.

Jeszcze kilka lat temu w stylu i ofertach takich obiektów przejawiało się bardziej tradycyjne podejście. Dziś według Browna klienci mają do wyboru znacznie więcej ciekawych opcji w większym stopniu skoncentrowanych na kooperacji i pracy w swobodnej atmosferze. Konwencjalne przestrzenie biurowe ustąpiły miejsca salonom biznesowym i przestrzeniom do spotkań i relaksu. Brown zauważa również, że elastyczne przestrzenie do pracy na coraz większą skalę otwierane są w sąsiedztwach zlokalizowanych poza komercyjnym centrum San Diego, takich jak North Park czy East Village. Odzwierciedla to zyskujący globalnie na popularności trend miast 15-minutowych.

Podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne odchodzą od utartego schematu myślenia, dostosowując swoje oferty i uwzględniając w nich obiekty położone bliżej dzielnic mieszkaniowych — a więc poza ich leżącą w ośrodkach handlowych strefą komfortu. Dzięki temu możliwe jest powstawanie miejsc pracy o większej atrakcyjności dla pracowników niż siedziba firmy.

Określ, co zadowoli Twój personel

Korzystanie z przestrzeni elastycznych przynosi ogromne korzyści zarówno klientom korporacyjnym, jak i ich pracownikom. Podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne mogą – niezależnie od skali i sektora ich działalności – oszczędzić klientom wydatków i zobowiązań wynikających z utrzymywania siedziby głównej, oferując im członkostwo w programie operatora przestrzeni elastycznych z wieloma punktami na obszarze miasta, a zarazem pomagając w ograniczeniu opłat związanych z nieruchomościami i zwiększeniu rentowności.

Przestrzeń elastyczna może przynieść korzyści każdemu przedsiębiorstwu, niezależnie od jego rozmiaru i sektora, w którym funkcjonuje – wyjaśnia Brown. – Wystarczy wybrać programy członkowskie lub kilka różnych biur w mieście czy kraju zamieszkania pracowników. Można też – co jest znacznie lepszą opcją – skorzystać z usług operatora globalnego takiego jak IWG, który w ramach członkostwa oferuje dostęp do tysięcy przestrzeni do pracy na całym świecie.

Według Browna, dyrektorzy generalni, którzy ignorują zjawiska takie jak trend związany z pracą hybrydową oraz korzyści z inwestycji w przestrzeń elastyczną, ryzykują pozostanie w tyle.

Myślę, że w perspektywie nadchodzących lat, firmy uznające, że nadal możemy wykonywać całą pracę w modelu hybrydowym, zyskają przewagę nad konkurencją o bardziej tradycyjnym podejściu. Niejeden założyciel traktuje swoją firmę jak dziecko. Kluczowe znaczenie mają jednak pracownicy i to, co robią dla organizacji. Ważniejsza jest zatem koncentracja na zadowoleniu i produktywności personelu, a także na zatrzymaniu ludzi, dzięki którym firma odnotowuje zyski – przekonuje.

Nie tylko liderom biznesowym grozi pozostanie w tyle. Jeśli podmioty wynajmujące nieruchomości nie dostosują lepiej swoich ofert do zmian w zapotrzebowaniu klientów, istnieje ryzyko, że nie zdołają w pełni wykorzystać potencjału swoich obiektów.

Firmy będą wybierać model piasty i szprych

Podmioty wynajmujące nieruchomości mają idealne warunki, aby dopasować oferty do potrzeb klientów komercyjnych. Brown dodaje jednak, że klienci muszą najpierw zacząć rozmawiać z pracownikami o ich wymaganiach.

Bardzo często zdarza się, że większe przedsiębiorstwa nie komunikują się z pracownikami lub nie przeprowadzają wśród nich badań – tłumaczy. – Tymczasem bardzo ważne jest ustalenie, kto chciałby wrócić do biura, a kto czuje się lepiej, pracując w elastycznym modelu hybrydowym, czy to w siedzibie głównej, czy w innych elastycznych placówkach w mieście (…). Musimy promować takie podejście wśród naszych klientów, aby pomóc im zrozumieć, jak dużej przestrzeni będą potrzebować w przyszłości.

Ostatecznie hybrydowy model pracy i przestrzenie elastyczne zostaną z nami na dobre. Większość spółek z indeksu FTSE 250 aktywnie poszukuje sposobów dostosowania się do modelu hybrydowego. Przewiduje się, że mniejsze firmy również podążą za tym trendem.

Wątpię, abyśmy wrócili do czasów, kiedy to każdy pracownik musiał przychodzić do siedziby głównej, zwłaszcza w przypadku większych firm – dodaje Brown. – Dopóki pracownicy wykonują swoją pracę, a firmy utrzymują rentowność, dopóty przedsiębiorcy będą postrzegać wydatki na nieruchomości – na przykład w postaci opłat za dwa piętra mające pomieścić wszystkich pracowników – jako zbędne. Zamiast tego chętniej zdecydują się na "model piasty i szprych", czyli odpowiednich rozmiarów siedzibę główną w połączeniu z elastycznymi przestrzeniami do pracy bądź mniejszymi biurami satelitarnymi, zlokalizowanymi w miejscach zamieszkania pracowników – zapewania ekspert.

Firma IWG poświęciła 30 lat na doskonalenie i optymalizację swojego modelu biznesowego. Jako największy na świecie dostawca elastycznych form pracy z zaangażowaniem pomagamy podmiotom wynajmującym nieruchomości i operatorom franczyzowym w dołączeniu do rewolucji w obszarze przestrzeni do pracy. Poznaj naszą ofertę już dziś.

https://work.iwgplc.com/PartnerWithUs/landlords?utm_source=eurobuild&utm_medium=propertyportal&utm_campaign=franchise&utm_content=article-Flexspace-can-benefit

Ostatnie nowości

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Dwie nowe hale w Częstochowie

schedule 05 października 2022
Opr./edited by AKL

Hillwood Polska rozpoczął budowę centrum logistycznego w Częstochowie, bezpośrednio przy ul. Jaskrowskiej i al. Wojska Polskiego. Inwestycja docelowo będzie składała się z dwóch hal. Pierwszy, większy budynek zostanie oddany do użytku pod koniec II kwartału przyszłego roku.

Materiał partnera

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

schedule 19 września 2022
Eurobuild CEE

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

Rynek inwestycyjny i finansowy

Finlandia Helaba pomaga w Helsinkach

schedule 05 października 2022
Opr./edited by JC

Firmy Helaba i Altaal zamknęły transakcję nabycia budynku biurowego z finansowaniem w wysokości 40 mln euro. Dzięki tej operacji łączna kwota kredytu udzielonego platformie brown-to-green, Colony, wyniosła 128 mln euro i obejmuje cztery nieruchomości.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Amerykanie w Quattro

schedule 05 października 2022
Opr./edited by MR

Westrock, amerykański producent opakowań dla branży kosmetycznej, został nowym najemcą krakowskiego kompleksu biurowego Quattro Business Park. Firma wynajęła ponad 800 mkw. na pierwszym piętrze budynku D. Otwarcie biura Westrock planowane jest w październiku.

Rynek mieszkaniowy

Polska Nowe mieszkania we Wrocławiu

schedule 05 października 2022
Opr./edited by AKL

We Wrocławiu Dekpol Inwestycje realizuje nową inwestycję, która stanie na ul. Braniborskiej we Wrocławiu. Kamienica została zaprojektowana przez pracownię Ideograf.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Niemcy Garbe wynajmuje wszystko

schedule 05 października 2022
Opr./edited by JC

Garbe Industrial Real Estate w całości wynajęło wybudowaną spekulacyjnie nieruchomość logistyczną w Oberkrämer firmie VAH Jager. Powierzchnia hali, która ma być oddana do użytku w listopadzie, wynosi 32,5 tys. mkw. Wartość inwestycji szacuje się na 27 mln euro.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Nowy Rynek E z wiechą

schedule 05 października 2022
Opr./edited by AKL

Realizacja budynku E w ramach poznańskiego kompleksu Nowy Rynek rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku. W biurowcu zakończono właśnie prace konstrukcyjne. Budynek zaprojektowany przez pracownię Jems Architekci dostarczy na poznański rynek 28,5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Oddanie do użytku zaplanowane jest na II kwartał 2023 roku.

Rynek mieszkaniowy

Polska Odbierają na Białołęce

schedule 05 października 2022
Opr./edited by JC

W V etapie projektu Miasto Moje, realizowanego przez firmę Ronson Development, rozpoczęły się odbiory mieszkań. Po uzyskaniu prawomocnego pozwolenia na użytkowanie, inwestycja powita pierwszych mieszkańców.  

Rynek mieszkaniowy

Polska Develia z mniejszą sprzedażą

schedule 05 października 2022
Opr./edited by AKL

Develia na podstawie umów deweloperskich i przedwstępnych sprzedała 1225 lokali w ciągu trzech pierwszych kwartałów 2022 roku, wobec 1500 lokali w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza spadek o 18 proc. W samym III kwartale deweloper sprzedał 261 lokali wobec 438 w III kwartale 2021 roku.

Rynek mieszkaniowy

Polska Murapol podlicza trzy kwartały

schedule 05 października 2022
Opr./edited by AKL

W ciągu trzech kwartałów 2022 GK Murapol łącznie sprzedała 2665 lokali mieszkalnych. Na tę liczbę składa się 2091 mieszkań sprzedanych klientom detalicznym oraz 574 lokale w formule design&build na rzecz PRS. Tylko w III kwartale Murapol osiągnął sprzedaż na poziomie 1275 lokali mieszkalnych, w tym 574 w formule design&build.

Eurobuild FM

Warszawa / Monachium Wielki biznes przy małym pszenicznym (odc. 1)

schedule 05 października 2022
Eurobuild CEE

Specjalna seria podcastów prosto z EXPO Real! Najnowsze komentarze i prognozy, a także premierowe projekty – przez trzy poranki wyłącznie na www.eurobuildcee.com!

Rynek mieszkaniowy

Polska Dom Development wstępnie podlicza

schedule 04 października 2022
Opr./edited by AKL

W III kwartale 2022 roku Dom Development sprzedał 703 lokale netto, w tym: 414 lokali w Warszawie, 161 w Trójmieście, 87 we Wrocławiu oraz 41 w Krakowie.

Style i wnętrza

Polska Kurort z widokiem na Karkonosze

schedule 04 października 2022
Opr./edited by MR

Eksperci Tétris w ramach kolejnego projektu odpowiadali za fit-out pokoi, holi, spa i części recepcyjno-restauracyjnych Tremonti Ski & Bike Resort w Karpaczu. Wnętrza obiektu hotelowego są inspirowane lokalnymi tradycjami i alpejskimi kurortami.

Style i wnętrza

Polska Wrocław ma biuro przyszłości

schedule 04 października 2022
Opr./edited by JC

Workplace zrealizowało projekt pilotażowy biura modułowego dla międzynarodowej firmy konsultingowej. Jej zespół zajął biuro na 14. piętrze w biurowcu w centrum Wrocławia. Nowy koncept oraz aranżacja wnętrza jest częścią projektu modernizacji biur klienta w Polsce, funkcjonującego pod nazwą Office of the Future.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Łódź z Magazynem Bawełny

schedule 04 października 2022
Opr./edited by AKL

Na trwających w Monachium targach Expo Real firma A&A Holding ogłosiła właśnie nową inwestycję mixed-use w Łodzi – Magazyn Bawełny w kompleksie Manufaktura. Obiekt ma być certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Outstanding jako pierwszy w regionie.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska P180 gotowy

schedule 04 października 2022
Opr./edited by AKL

Po dwóch latach od rozpoczęcia budowy Skanska zakończyła realizację biurowca P180, zlokalizowanego przy metrze Wilanowska w Warszawie. Budynek otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Do nowo oddanego biurowca wprowadzili się specjaliści IT z międzynarodowej firmy Netcompany. Najemca ma do dyspozycji 6 tys. mkw. przestrzeni.

Rynek mieszkaniowy

Polska PRS się nie spieszy

schedule 04 października 2022
Opr./edited by JC

Rynek PRS w Polsce, chociaż jest dopiero w początkowej fazie rozwoju, od pięciu lat systematycznie rośnie. Zasoby tego typu obiektów są wciąż stosunkowo niewielkie, jednak z raportu "Przegląd rynku PRS w Polsce - I poł. 2022 r." opracowanego przez firmę PwC Polska wynika, że do 2028 roku na rynku będzie ponad 63 tys. mieszkań.

Zarządzanie nieruchomościami

Polska Savills bierze kawałek Knight Franka

schedule 04 października 2022
Opr./edited by AKL

Savills podpisał umowę z firmą Knight Frank, która obejmuje przejęcie zespołu zarządzania nieruchomościami komercyjnymi zlokalizowanymi w Polsce. W ramach zawartego porozumienia do Savillsa przeszło 35 pracowników, a portfel zarządzanych przez Savillsa obiektów w Polsce przekroczył 1,2 mln tys. mkw.

Rynek mieszkaniowy

Polska Tuzin w Słonecznym Miasteczku

schedule 04 października 2022
Opr./edited by MR

Develia oddaje do użytku XII etap inwestycji Słoneczne Miasteczko. Osiedle powstaje przy ulicy Henryka i Karola Czeczów na krakowskim Bieżanowie-Prokocimiu. 

Infrastruktura

Polska Kolej na Błonie

schedule 04 października 2022
Opr./edited by JC

Wybudowany w 1952 roku dworzec w Błoniu (woj. mazowieckie) przejdzie kompleksową przebudowę, stanowiącą część Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023, realizowaną z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

schedule 06 czerwca 2022

Wypróbuj pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy!

Grupa Capital Park, inwestor Fabryki Norblina, dołączyła do inicjatywy Eurobuildu „Garnitury na rowery” zostając Sponsorem Finału Przejazdu. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia zakończą przejazd w zrewitalizowanym kompleksie i będą mogli przetestować pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking dla rowerów, który funkcjonuje na jego terenie.

schedule 18 maja 2022

MK Dach na sportowo

MK Dach System Sp. z o. o. ma przyjemność zaprosić do uczestnictwa w dwóch równolegle odbywających się wydarzeniach organizowanych przez Eurobuild CEE – 21. Dorocznym Turnieju Golfa oraz 17. Dorocznym Turnieju Tenisa dla branży nieruchomości.

schedule 04 kwietnia 2022

Coworking w Atlas Tower

W czasach niepewnej sytuacji pandemicznej i związanymi z nią obostrzeniami, coraz większą popularnością cieszą się biura coworkingowe, zapewniające znacznie większą elastyczność i swobodę najemcom. Dodajmy do tego skomplikowane prawo podatkowe dla przedsiębiorców i jasne staje się, czego małe i średnie firmy obecnie potrzebują – wsparcia merytorycznego i przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb.

schedule 22 marca 2022

Trójmiasto przyciąga skandynawskim klimatem

Za chwilę miną dwa lata od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce. Co można powiedzieć o aktualnej kondycji naszego rynku biurowego?

schedule 01 lutego 2022

CMS z rozbudowanym zespołem nieruchomości i budownictwa

Ponad 40 specjalistów, w tym 5 partnerów, tworzy praktykę nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Powstał jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów tego sektora w Polsce.

schedule 01 lutego 2022

Jak wrócić do biura w dobrej kondycji?

Skanska przeprowadziła już trzecie badanie, które dotyczyło powrotu do biur w czterech krajach – w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech. Poprzednie edycje koncentrowały się na potrzebach pracowników oraz ich oczekiwaniach względem biur w nowej rzeczywistości. Tym razem deweloper skupił się na badaniu wpływu pandemii na zdrowie psychiczne i dobrostan użytkowników biur.

schedule 06 grudnia 2021

INWI oferuje pracownikom udziały i szuka co-founderów

Nowoczesne systemy motywacyjne dostrzegają zależności pomiędzy zaangażowaniem pracownika wykazującym inicjatywę a zyskiem firmy. Większa motywacja przekłada się na realnie lepsze wyniki. Daniel Radkiewicz, prezes INWI, polskiej spółki, która zrewolucjonizowała rynek nieruchomości, jest o tym przekonany.

schedule 08 listopada 2021

Zrównoważone przyciąganie

Z naszych badań wynika, że 65% pracowników w regionie CEE chce pracować w certyfikowanym, zrównoważonym biurze. Przewidujemy migrację najemców do nowych budynków, które lepiej odpowiadają na ich potrzeby – zapowiada Paweł Warda z firmy Skanska Commercial Development Europe

schedule 26 października 2021

Spacerem przez Varso

WIREP (Women in Real Estate in Poland) Property Walk 2021 już za nami, tym razem członkinie oraz tegoroczni partnerzy wydarzenia spotkali się w kompleksie Varso Place.

schedule 22 października 2021

MAPIC wraca do Cannes

Podczas wrześniowych edycji MIPIM w Cannes i Mapic Italy w Mediolanie opuściliśmy wirtualną przestrzeń. To doświadczenie fizycznej obecności i żywego kontaktu potwierdziło, jak bardzo potrzebujemy i jak bardzo tęskniliśmy za powrotem do dynamicznej, wielowymiarowej i bezpośredniej komunikacji, społecznej i biznesowej

schedule 15 października 2021

Warto się przejść po Promenadzie

W ostatnim czasie Atrium Promenada znacząco wzmocniła swoje portfolio. W jednym z flagowych obiektów handlowych Grupy Atrium otwarto lokal amerykańskiej marki Guess w nowym koncepcie handlowym. Ofertę galerii wzbogaciła także DUKA. Swój pierwszy lokal w prawobrzeżnej części Warszawy otworzyła ponadto szkoła tańca Egurrola Dance Kids.

schedule 12 października 2021

Centra handlowe stawiają na coworking

Raporty branżowe jasno wskazują, że pracownicy oczekują miejsc pracy możliwie blisko domu, przez co firmy oraz korporacje stawiają na multilokalizacje. Świetnie wyposażone, nowoczesne przestrzenie coworkingowe to przyszłość wielokanałowych centrów handlowych. 

schedule 02 września 2021

Gdyńska Marina Yacht Park wpisuje się w światowe trendy urbanistyczne

Na Molo Rybackim w centrum Gdyni powstał nowatorski projekt architektoniczny, łączący funkcje miejskie i rekreacyjne. Ta niedostępna wcześniej część miasta przekształca się w nowoczesną nadmorską dzielnicę otwartą dla mieszkańców, turystów i żeglarzy.

schedule 31 sierpnia 2021

Zawsze komfortowo i na poziomie

Ziv Zviel, CEO Atlas Estates, mówi "Eurobuildowi" o planach firmy dotyczących rynku nieruchomości mieszkaniowych, o najlepszych inwestycjach oraz o przyszłości rynku

schedule 21 lipca 2021

Twój nowy flex, Twoi nowi najemcy

Popyt na coworking nieustająco rośnie, bo w niepewnych czasach najemcy doceniają krótkie umowy i gotowe rozwiązania. Wielu właściciele powierzchni dostrzegło na tym rynku szansę dla siebie. I właśnie do nich skierowana jest usługa tworzenia, komercjalizacji i zarządzania elastycznymi biurami, którą oferuje firma Własne B.

schedule 29 czerwca 2021

Relaks na najwyższym poziomie

O idealnym odpoczynku dla ciała i ducha mówi "Eurobuildowi" Michał Wuczyński, general manager obiektu Poziom 511 Hotel Design & SPA****, który mieści się w Podzamczu k. Ogrodzieńca, w sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na terenie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd

schedule 14 czerwca 2021

Skracanie łańcuchów dostaw a inwestycje zagraniczne

Ubiegłoroczne wydarzenia związane z pandemią uwypukliły niebezpieczeństwa związane z funkcjonowaniem długich łańcuchów dostaw oraz były impulsem do wznowienia dyskusji o ich skracaniu oraz wyborze lokalizacji przedsiębiorstw. W efekcie w skali globalnej zmianom podlegają kierunki inwestycji zagranicznych. 

schedule 18 maja 2021

Pół wieku trendsettingu

Po 20 latach budowania pozycji wiodącego gracza na polskim rynku producentów drzwi i ponad 6 tys. zrealizowanych projektów w prestiżowych inwestycjach mieszkaniowych, biurowych oraz użyteczności publicznej – wciąż mamy apetyt na więcej! – deklaruje w wywiadzie dla „Eurobuildu” Anna Gałązka, CFO Dierre Polska

Kategorie