EN

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Materiał partnera
Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

Podmiotom wynajmującym nieruchomości komercyjne zależy na bezpiecznym, stabilnym i zrównoważonym rozwoju. Jednak w erze pracy hybrydowej muszą one raz jeszcze zastanowić się nad sposobami osiągnięcia tego celu. Dostosowanie się do potrzeb klientów korporacyjnych może wymagać odejścia od długoterminowych umów dotyczących rozległych przestrzeni biurowych na rzecz elastycznego wynajmu przestrzeni spełniających określone potrzeby.

Ostatnie lata przyniosły drastyczną zmianę paradygmatu w branży nieruchomości komercyjnych. Pandemia okazała się katalizatorem dla rozwijającego się trendu pracy elastycznej, zwiększając liczbę firm reagujących na potrzeby pracowników wdrożeniem modelu hybrydowego. System taki pozwala pracownikom dzielić czas pomiędzy biurem, domem a lokalną przestrzenią coworkingową. Przestrzenie coworkingowe często można dostosowywać i wynajmować na elastycznych warunkach – wszystko po to, aby spełnić potrzeby klienta bez względu na to, czy poszukuje sal konferencyjnych, przestrzeni coworkingowych, pokojów z dostępem do biurek w systemie doraźnym lub przestrzeni do relaksu, czy też połączenia wszystkich tych opcji. Nowy trend w zapotrzebowaniu klientów zmusił wiele podmiotów wynajmujących nieruchomości komercyjne i operatorów franczyzowych do ponownego przemyślenia strategii.

Jako założyciel i dyrektor The Ocean Company, firmy specjalizującej się w reprezentacji najemcy z siedzibą w San Diego, Jamal Brown zajął miejsce na czele tej rewolucji.

Pracownicy cenią sobie swobodę

Brown jest głęboko przekonany, że przestrzenie elastyczne stanowią kluczowy element rewolucji związanej z przestrzenią do pracy. Zarówno podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne, jak i operatorzy franczyzowi odgrywają istotną rolę we wdrażaniu przez klientów nowego sposobu funkcjonowania, dostosowując oferty do ich potrzeb.

Wielu pracowników porzuciło biura na początku pandemii i nie ma ochoty do nich wracać – mówi założyciel firmy The Ocean Company. – Dotyczy to w szczególności osób młodych, które cenią dziś większą swobodę w środowisku pracy. Nie chcą każdego dnia tracić 1,5 godziny na zatłoczonej autostradzie, aby dotrzeć do biura i z niego wrócić. Pracownikom zależy na elastyczności, która obejmuje możliwość wykonywania pracy w pobliżu miejsca zamieszkania i eliminuje konieczność dojazdu do siedziby głównej firmy pięć dni w tygodniu. Pracodawcy w coraz większym stopniu polegają zatem na dużych krajowych lub międzynarodowych operatorach przestrzeni elastycznych – mogą bowiem mieć jedną siedzibę główną, ale też wiele mniejszych biur satelitarnych w centrum różnych społeczności, do których pracownicy udają się w celu wykonywania pracy (potencjalnie nawet w zespołach), co zwiększa ich zadowolenie.

Brown, który w 2001 roku zrezygnował z kariery w branży ubezpieczeń na rzecz zarządzania nieruchomością komercyjną, zauważa, że choć w jego rodzinnym San Diego już od jakiegoś czasu obecne były elastyczne przestrzenie do pracy, to dopiero w ostatnich latach ich liczba znacznie wzrosła, a związane z nimi oferty zostały dostosowane.

Jeszcze kilka lat temu w stylu i ofertach takich obiektów przejawiało się bardziej tradycyjne podejście. Dziś według Browna klienci mają do wyboru znacznie więcej ciekawych opcji w większym stopniu skoncentrowanych na kooperacji i pracy w swobodnej atmosferze. Konwencjalne przestrzenie biurowe ustąpiły miejsca salonom biznesowym i przestrzeniom do spotkań i relaksu. Brown zauważa również, że elastyczne przestrzenie do pracy na coraz większą skalę otwierane są w sąsiedztwach zlokalizowanych poza komercyjnym centrum San Diego, takich jak North Park czy East Village. Odzwierciedla to zyskujący globalnie na popularności trend miast 15-minutowych.

Podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne odchodzą od utartego schematu myślenia, dostosowując swoje oferty i uwzględniając w nich obiekty położone bliżej dzielnic mieszkaniowych — a więc poza ich leżącą w ośrodkach handlowych strefą komfortu. Dzięki temu możliwe jest powstawanie miejsc pracy o większej atrakcyjności dla pracowników niż siedziba firmy.

Określ, co zadowoli Twój personel

Korzystanie z przestrzeni elastycznych przynosi ogromne korzyści zarówno klientom korporacyjnym, jak i ich pracownikom. Podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne mogą – niezależnie od skali i sektora ich działalności – oszczędzić klientom wydatków i zobowiązań wynikających z utrzymywania siedziby głównej, oferując im członkostwo w programie operatora przestrzeni elastycznych z wieloma punktami na obszarze miasta, a zarazem pomagając w ograniczeniu opłat związanych z nieruchomościami i zwiększeniu rentowności.

Przestrzeń elastyczna może przynieść korzyści każdemu przedsiębiorstwu, niezależnie od jego rozmiaru i sektora, w którym funkcjonuje – wyjaśnia Brown. – Wystarczy wybrać programy członkowskie lub kilka różnych biur w mieście czy kraju zamieszkania pracowników. Można też – co jest znacznie lepszą opcją – skorzystać z usług operatora globalnego takiego jak IWG, który w ramach członkostwa oferuje dostęp do tysięcy przestrzeni do pracy na całym świecie.

Według Browna, dyrektorzy generalni, którzy ignorują zjawiska takie jak trend związany z pracą hybrydową oraz korzyści z inwestycji w przestrzeń elastyczną, ryzykują pozostanie w tyle.

Myślę, że w perspektywie nadchodzących lat, firmy uznające, że nadal możemy wykonywać całą pracę w modelu hybrydowym, zyskają przewagę nad konkurencją o bardziej tradycyjnym podejściu. Niejeden założyciel traktuje swoją firmę jak dziecko. Kluczowe znaczenie mają jednak pracownicy i to, co robią dla organizacji. Ważniejsza jest zatem koncentracja na zadowoleniu i produktywności personelu, a także na zatrzymaniu ludzi, dzięki którym firma odnotowuje zyski – przekonuje.

Nie tylko liderom biznesowym grozi pozostanie w tyle. Jeśli podmioty wynajmujące nieruchomości nie dostosują lepiej swoich ofert do zmian w zapotrzebowaniu klientów, istnieje ryzyko, że nie zdołają w pełni wykorzystać potencjału swoich obiektów.

Firmy będą wybierać model piasty i szprych

Podmioty wynajmujące nieruchomości mają idealne warunki, aby dopasować oferty do potrzeb klientów komercyjnych. Brown dodaje jednak, że klienci muszą najpierw zacząć rozmawiać z pracownikami o ich wymaganiach.

Bardzo często zdarza się, że większe przedsiębiorstwa nie komunikują się z pracownikami lub nie przeprowadzają wśród nich badań – tłumaczy. – Tymczasem bardzo ważne jest ustalenie, kto chciałby wrócić do biura, a kto czuje się lepiej, pracując w elastycznym modelu hybrydowym, czy to w siedzibie głównej, czy w innych elastycznych placówkach w mieście (…). Musimy promować takie podejście wśród naszych klientów, aby pomóc im zrozumieć, jak dużej przestrzeni będą potrzebować w przyszłości.

Ostatecznie hybrydowy model pracy i przestrzenie elastyczne zostaną z nami na dobre. Większość spółek z indeksu FTSE 250 aktywnie poszukuje sposobów dostosowania się do modelu hybrydowego. Przewiduje się, że mniejsze firmy również podążą za tym trendem.

Wątpię, abyśmy wrócili do czasów, kiedy to każdy pracownik musiał przychodzić do siedziby głównej, zwłaszcza w przypadku większych firm – dodaje Brown. – Dopóki pracownicy wykonują swoją pracę, a firmy utrzymują rentowność, dopóty przedsiębiorcy będą postrzegać wydatki na nieruchomości – na przykład w postaci opłat za dwa piętra mające pomieścić wszystkich pracowników – jako zbędne. Zamiast tego chętniej zdecydują się na "model piasty i szprych", czyli odpowiednich rozmiarów siedzibę główną w połączeniu z elastycznymi przestrzeniami do pracy bądź mniejszymi biurami satelitarnymi, zlokalizowanymi w miejscach zamieszkania pracowników – zapewania ekspert.

Firma IWG poświęciła 30 lat na doskonalenie i optymalizację swojego modelu biznesowego. Jako największy na świecie dostawca elastycznych form pracy z zaangażowaniem pomagamy podmiotom wynajmującym nieruchomości i operatorom franczyzowym w dołączeniu do rewolucji w obszarze przestrzeni do pracy. Poznaj naszą ofertę już dziś.

https://work.iwgplc.com/PartnerWithUs/landlords?utm_source=eurobuild&utm_medium=propertyportal&utm_campaign=franchise&utm_content=article-Flexspace-can-benefit

Ostatnie nowości

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Multibrand w Manufakturze

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

W łódzkiej Manufakturze powiększono salon eobuwie.pl o nową przestrzeń, którą zajęła marka Modivo. Lokal ma teraz powierzchnię ponad 470 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dekada Nysa z nowym najemcą

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Do grona najemców Dekady Nysa dołączył sklep zoologiczny Family Pets & Zoo. Salon zajmuje powierzchnię ponad 250 mkw.

Rynek mieszkaniowy

Polska Pięćsetka z plusem na wynajem

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

W ciągu dwóch lat fiński deweloper YIT wybudował i przekazał funduszowi Nrep ponad pół tysiąca lokali na wynajem w Warszawie. Mieszkania powstały w trzech warszawskich dzielnicach – na Ursynowie, Bemowie i Mokotowie.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Zwieger w Sosnowcu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Do grona najemców Designer Outlet Sosnowiec dołączyła marka Zwieger, sprzedająca małe AGD do kuchni. Nowo otwarty salon ma 105 mkw.

ESG

Polska Tysiąc dębów od Dekpolu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Pracownicy spółki Dekpol Budownictwo zasadzili ponad tysiąc dębów w okolicach Poznania, na terenie wyznaczonym przez Nadleśnictwo Łopuchówko.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Zdecydowali się na ReadyFlex

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Vastint Poland w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wynajął ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni ReadyFlex w Business Garden Wrocław. Nowe umowy najmu krótkoterminowego zostały podpisane z sześcioma firmami, jeden najemca przedłużył kontrakt.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Ochnik w Aurze

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

W centrum handlowym Aura Centrum Olsztyna powstał największy na Warmii i Mazurach salon marki Ochnik. Sklep zajmuje powierzchnię 433 mkw. i znalazł się w zmodernizowanym pasażu galerii na poziomie +2.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dm sięga do Baranowa

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Pierwsza drogeria dm w Baranowie koło Kępna otworzyła się w nowo otwartym Pasażu Kępińskim przy ul. Wrocławskiej. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi około 540 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska KiK razy pięć

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Elbląg, Baranów koło Kępna, Lubin, Ostróda i Połaniec – w tych miejscach KiK otworzył pięć nowych sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej 2,5 tys. mkw. Sieć jest bliska osiągnięcia liczby 500 salonów w Polsce.

ESG

Polska CMS pełne dobrostanu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Siedziba kancelarii CMS, mieszcząca się w Varso Tower, jako pierwsza aranżacja biurowa w Polsce otrzymała certyfikat WELL Platinum. Tym samym CMS, dołącza do grona czterech kancelarii prawnych na świecie, które mają biuro zgodne z najwyższymi standardami w zakresie dobrostanu użytkowników.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Mają duże biuro u Cavatiny

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Concentrix, dostawca rozwiązań i technologii z zakresu customer experience, wynajmie prawie 5,2 tys. mkw. brutto powierzchni w należącym do Cavatiny katowickim biurowcu Global Office Park. Umowa jest największą transakcją w Katowicach w 2023 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Vendo Park zaprasza do Lubina

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Trei Real Estate Poland otworzyło w Lubinie swój 37 Vendo Park w Polsce. To trzecia tego typu inwestycja dewelopera w woj. dolnośląskim, po Jaworze i Świdnicy.

Rynek mieszkaniowy

Polska Trzecia inwestycja GH Development w sprzedaży

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

Wystartowała sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej belgijskiego dewelopera GH Development. Projekt Orzechowa znajduje się przy ulicy o tej samej nazwie we Włochach w Warszawie.

ESG

Polska CPI przechodzi na zielone umowy

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by ANZ

CPI Property Group wprowadza nowy standard w zakresie umów leasingowych – załączniki Green Lease.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska 7R bierze kredyt z mBanku

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

7R uzyskało kredyt inwestycyjny dla projektu 7R City Flex Katowice I. Finansowania w wysokości 15,5 mln euro udzielił mBank.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowy park w Nowej Wsi

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

W Nowej Wsi obok Pruszkowa w nowym parku handlowym o powierzchni ponad 2,5 tys. mkw. zostały otwarte supermarket Biedronka, sklep Maxi Zoo oraz dyskont Pepco.

Materiał partnera

Polska / Świat Transformacja energetyczna uratuje świat

schedule 30 listopada 2023
Eurobuild CEE

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Niemcy Zielony fundusz Empiry

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by JC

Grupa Empira ogłosiła uruchomienie funduszu "Empira Transition to Green Fund SCSp SICAV-RAIF". Produkt inwestycyjny skoncentruje się na zrównoważonej transformacji energetycznej nieruchomości mieszkalnych na terenie Niemiec.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska RTV Euro AGD razy trzy

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

W listopadzie RTV Euro AGD otworzyło nowe sklepy w trzech miastach, w których sieć nie była wcześniej obecna: w Olkuszu, Lubinie i Ostródzie. RTV Euro AGD ma obecnie 331 salonów sprzedaży w ponad 220 miastach w Polsce.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Atrakcyjna Polska magazynowa

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Polski rynek magazynowy jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. W ciągu roku łączna powierzchnia magazynów w naszym kraju urosła o 12 proc. i wynosi 30,5 mln mkw. – wynika z najnowszych danych CBRE.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 30 listopada 2023

Transformacja energetyczna uratuje świat

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 16 listopada 2023

Żeby las był na zawsze

Hektar dojrzałego lasu może w ciągu swojego życia zakumulować 1,5 tysiąca tony CO2. Odpowiedzialny biznes musi zrozumieć tę zależność – przekonują przedstawiciele firmy MDC2, która wspiera Fundację Las Na Zawsze. O genezie i szczegółach tej współpracy opowiadają Magda Cieliczko, Lidia Jabłonowska-Luba i Jeremy Cordery

schedule 14 listopada 2023

W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

schedule 29 września 2023

Łódź zaprasza do Monachium!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości tegorocznego Expo Real na wydarzenia organizowane na stoisku Urzędu Miasta Łódź. "Eurobuild" będzie także na miejscu jako patron medialny łódzkich eventów. 

schedule 25 września 2023

Grunt to  doświadczenie

W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

schedule 31 sierpnia 2023

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji

schedule 22 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

schedule 29 czerwca 2023

Solidny związek na lata

Systemy operacyjno-finansowe wspierające zarządców nieruchomości nieustannie się rozbudowują i zmieniają, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. Bezcenne pozostają dobre relacje między dostawcami i użytkownikami tych systemów oraz gotowość do wspólnego mierzenia się z wyzwaniami

schedule 05 czerwca 2023

Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Ostatnie komentarze

Kategorie