EN

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Materiał partnera
Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

Podmiotom wynajmującym nieruchomości komercyjne zależy na bezpiecznym, stabilnym i zrównoważonym rozwoju. Jednak w erze pracy hybrydowej muszą one raz jeszcze zastanowić się nad sposobami osiągnięcia tego celu. Dostosowanie się do potrzeb klientów korporacyjnych może wymagać odejścia od długoterminowych umów dotyczących rozległych przestrzeni biurowych na rzecz elastycznego wynajmu przestrzeni spełniających określone potrzeby.

Ostatnie lata przyniosły drastyczną zmianę paradygmatu w branży nieruchomości komercyjnych. Pandemia okazała się katalizatorem dla rozwijającego się trendu pracy elastycznej, zwiększając liczbę firm reagujących na potrzeby pracowników wdrożeniem modelu hybrydowego. System taki pozwala pracownikom dzielić czas pomiędzy biurem, domem a lokalną przestrzenią coworkingową. Przestrzenie coworkingowe często można dostosowywać i wynajmować na elastycznych warunkach – wszystko po to, aby spełnić potrzeby klienta bez względu na to, czy poszukuje sal konferencyjnych, przestrzeni coworkingowych, pokojów z dostępem do biurek w systemie doraźnym lub przestrzeni do relaksu, czy też połączenia wszystkich tych opcji. Nowy trend w zapotrzebowaniu klientów zmusił wiele podmiotów wynajmujących nieruchomości komercyjne i operatorów franczyzowych do ponownego przemyślenia strategii.

Jako założyciel i dyrektor The Ocean Company, firmy specjalizującej się w reprezentacji najemcy z siedzibą w San Diego, Jamal Brown zajął miejsce na czele tej rewolucji.

Pracownicy cenią sobie swobodę

Brown jest głęboko przekonany, że przestrzenie elastyczne stanowią kluczowy element rewolucji związanej z przestrzenią do pracy. Zarówno podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne, jak i operatorzy franczyzowi odgrywają istotną rolę we wdrażaniu przez klientów nowego sposobu funkcjonowania, dostosowując oferty do ich potrzeb.

Wielu pracowników porzuciło biura na początku pandemii i nie ma ochoty do nich wracać – mówi założyciel firmy The Ocean Company. – Dotyczy to w szczególności osób młodych, które cenią dziś większą swobodę w środowisku pracy. Nie chcą każdego dnia tracić 1,5 godziny na zatłoczonej autostradzie, aby dotrzeć do biura i z niego wrócić. Pracownikom zależy na elastyczności, która obejmuje możliwość wykonywania pracy w pobliżu miejsca zamieszkania i eliminuje konieczność dojazdu do siedziby głównej firmy pięć dni w tygodniu. Pracodawcy w coraz większym stopniu polegają zatem na dużych krajowych lub międzynarodowych operatorach przestrzeni elastycznych – mogą bowiem mieć jedną siedzibę główną, ale też wiele mniejszych biur satelitarnych w centrum różnych społeczności, do których pracownicy udają się w celu wykonywania pracy (potencjalnie nawet w zespołach), co zwiększa ich zadowolenie.

Brown, który w 2001 roku zrezygnował z kariery w branży ubezpieczeń na rzecz zarządzania nieruchomością komercyjną, zauważa, że choć w jego rodzinnym San Diego już od jakiegoś czasu obecne były elastyczne przestrzenie do pracy, to dopiero w ostatnich latach ich liczba znacznie wzrosła, a związane z nimi oferty zostały dostosowane.

Jeszcze kilka lat temu w stylu i ofertach takich obiektów przejawiało się bardziej tradycyjne podejście. Dziś według Browna klienci mają do wyboru znacznie więcej ciekawych opcji w większym stopniu skoncentrowanych na kooperacji i pracy w swobodnej atmosferze. Konwencjalne przestrzenie biurowe ustąpiły miejsca salonom biznesowym i przestrzeniom do spotkań i relaksu. Brown zauważa również, że elastyczne przestrzenie do pracy na coraz większą skalę otwierane są w sąsiedztwach zlokalizowanych poza komercyjnym centrum San Diego, takich jak North Park czy East Village. Odzwierciedla to zyskujący globalnie na popularności trend miast 15-minutowych.

Podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne odchodzą od utartego schematu myślenia, dostosowując swoje oferty i uwzględniając w nich obiekty położone bliżej dzielnic mieszkaniowych — a więc poza ich leżącą w ośrodkach handlowych strefą komfortu. Dzięki temu możliwe jest powstawanie miejsc pracy o większej atrakcyjności dla pracowników niż siedziba firmy.

Określ, co zadowoli Twój personel

Korzystanie z przestrzeni elastycznych przynosi ogromne korzyści zarówno klientom korporacyjnym, jak i ich pracownikom. Podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne mogą – niezależnie od skali i sektora ich działalności – oszczędzić klientom wydatków i zobowiązań wynikających z utrzymywania siedziby głównej, oferując im członkostwo w programie operatora przestrzeni elastycznych z wieloma punktami na obszarze miasta, a zarazem pomagając w ograniczeniu opłat związanych z nieruchomościami i zwiększeniu rentowności.

Przestrzeń elastyczna może przynieść korzyści każdemu przedsiębiorstwu, niezależnie od jego rozmiaru i sektora, w którym funkcjonuje – wyjaśnia Brown. – Wystarczy wybrać programy członkowskie lub kilka różnych biur w mieście czy kraju zamieszkania pracowników. Można też – co jest znacznie lepszą opcją – skorzystać z usług operatora globalnego takiego jak IWG, który w ramach członkostwa oferuje dostęp do tysięcy przestrzeni do pracy na całym świecie.

Według Browna, dyrektorzy generalni, którzy ignorują zjawiska takie jak trend związany z pracą hybrydową oraz korzyści z inwestycji w przestrzeń elastyczną, ryzykują pozostanie w tyle.

Myślę, że w perspektywie nadchodzących lat, firmy uznające, że nadal możemy wykonywać całą pracę w modelu hybrydowym, zyskają przewagę nad konkurencją o bardziej tradycyjnym podejściu. Niejeden założyciel traktuje swoją firmę jak dziecko. Kluczowe znaczenie mają jednak pracownicy i to, co robią dla organizacji. Ważniejsza jest zatem koncentracja na zadowoleniu i produktywności personelu, a także na zatrzymaniu ludzi, dzięki którym firma odnotowuje zyski – przekonuje.

Nie tylko liderom biznesowym grozi pozostanie w tyle. Jeśli podmioty wynajmujące nieruchomości nie dostosują lepiej swoich ofert do zmian w zapotrzebowaniu klientów, istnieje ryzyko, że nie zdołają w pełni wykorzystać potencjału swoich obiektów.

Firmy będą wybierać model piasty i szprych

Podmioty wynajmujące nieruchomości mają idealne warunki, aby dopasować oferty do potrzeb klientów komercyjnych. Brown dodaje jednak, że klienci muszą najpierw zacząć rozmawiać z pracownikami o ich wymaganiach.

Bardzo często zdarza się, że większe przedsiębiorstwa nie komunikują się z pracownikami lub nie przeprowadzają wśród nich badań – tłumaczy. – Tymczasem bardzo ważne jest ustalenie, kto chciałby wrócić do biura, a kto czuje się lepiej, pracując w elastycznym modelu hybrydowym, czy to w siedzibie głównej, czy w innych elastycznych placówkach w mieście (…). Musimy promować takie podejście wśród naszych klientów, aby pomóc im zrozumieć, jak dużej przestrzeni będą potrzebować w przyszłości.

Ostatecznie hybrydowy model pracy i przestrzenie elastyczne zostaną z nami na dobre. Większość spółek z indeksu FTSE 250 aktywnie poszukuje sposobów dostosowania się do modelu hybrydowego. Przewiduje się, że mniejsze firmy również podążą za tym trendem.

Wątpię, abyśmy wrócili do czasów, kiedy to każdy pracownik musiał przychodzić do siedziby głównej, zwłaszcza w przypadku większych firm – dodaje Brown. – Dopóki pracownicy wykonują swoją pracę, a firmy utrzymują rentowność, dopóty przedsiębiorcy będą postrzegać wydatki na nieruchomości – na przykład w postaci opłat za dwa piętra mające pomieścić wszystkich pracowników – jako zbędne. Zamiast tego chętniej zdecydują się na "model piasty i szprych", czyli odpowiednich rozmiarów siedzibę główną w połączeniu z elastycznymi przestrzeniami do pracy bądź mniejszymi biurami satelitarnymi, zlokalizowanymi w miejscach zamieszkania pracowników – zapewania ekspert.

Firma IWG poświęciła 30 lat na doskonalenie i optymalizację swojego modelu biznesowego. Jako największy na świecie dostawca elastycznych form pracy z zaangażowaniem pomagamy podmiotom wynajmującym nieruchomości i operatorom franczyzowym w dołączeniu do rewolucji w obszarze przestrzeni do pracy. Poznaj naszą ofertę już dziś.

https://work.iwgplc.com/PartnerWithUs/landlords?utm_source=eurobuild&utm_medium=propertyportal&utm_campaign=franchise&utm_content=article-Flexspace-can-benefit

Ostatnie nowości

ESG

Polska Najjaśniej pod latarnią

schedule 09 czerwca 2023
Opr./edited by ANZ

Firma Hillwood Polska postanowiła zredukować emisję zanieczyszczenia światłem. Nowe rozwiązania wprowadzono na razie w inwestycji magazynowej w Jankach Sokołowie w gminie Michałowice.

Materiał partnera

Polska Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

schedule 05 czerwca 2023
Eurobuild CEE

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Większe Nowe Bielawy

schedule 09 czerwca 2023
Opr./edited by ANZ

Zakończyła się rozbudowa centrum handlowego Nowe Bielawy w Toruniu. Do użytku oddano drugi obiekt handlowy, który zajmują trzy sklepy wielkopowierzchniowe – Sinsay, Maxi Zoo i Action.

Materiał partnera

Polska Mocne wejście BIG Shopping Centers Ltd. na polski rynek: do Andrychowa i Lubina przybył silny gracz

schedule 07 czerwca 2023
Eurobuild CEE

BIG Andrychów i BIG Lubin - to nowe nazwy Galerii Andrychów i Cuprum Park w Lubinie. Obiekty stanowią pierwsze parki handlowe firmy BIG w Polsce. Oba parki handlowe zostały przejęte przez BIG Shopping Centers w 2022 roku i w ostatnim miesiącu przeszły proces całkowitego rebrandingu w stylu BIG.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Miele z widokiem na pałac Poznańskiego

schedule 09 czerwca 2023
Opr./edited by ANZ

Do sieci Miele Experience Center w Polsce dołączył salon w Łodzi. Placówka mieści się w centrum miasta, w budynku Ogrodowa 8 Office.

Rynek mieszkaniowy

Polska Wybudują na Żeraniu

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by MR

GH Development wybrało generalnego wykonawcę inwestycji przy ul. Kotsisa 2/4 na warszawskiej Pradze Północ. Budynek mieszkalny z lokalami usługowymi i garażem podziemnym zrealizuje firma Łucz-Bud.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Co trzeci magazyn dla e-commerce

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Na początku roku dało się zaobserwować spadek wolumenu projektów w budowie i mniej podpisanych umów, w porównaniu z rekordami przypadającymi na rok 2021 i 2022 - wynika z raportu BNP Paribas Real Estate Poland. W ocenie ekspertów rynek napędza w dużym stopniu e-commerce.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Aura zmian

schedule 09 czerwca 2023
Opr./edited by MR

W Aura Centrum Olsztyna rozpoczęła się modernizacja - swoje lokale przeniesie, wyremontuje i powiększy w sumie 15 najemców. Przebudowa zapewni także łatwiejsze poruszanie się w przestrzeniach galerii. Wszystkie prace zostaną zakończone jesienią tego roku.   

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Z Placu Teatralnego na plac Kościuszki

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Koncept restauracyjny Dinette w I kwartale 2024 roku przeprowadzi się do wrocławskiej Renomy. Wystrój bistro będzie inspirowany stylem art déco i modernizmem.

Rynek mieszkaniowy

Polska Komfort nad morzem

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by ANZ

Trójmiejski deweloper Invest Komfort zakończył budowę kompleksu apartamentów Smolna Sopot.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Logistyczna Polska rośnie

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Jak wynika z najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield, początek roku w sektorze magazynowym w Polsce stanął pod znakiem najwyższej w historii nowej podaży dostarczonej przez deweloperów.

Architektura i urbanistyka

Polska Warszawski Plac Centralny

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by MR

W Warszawie rozpoczęła się budowa placu Centralnego, który znajdzie się w środkowej części placu Defilad. Przed Pałacem Kultury i Nauki pojawi się ponad 100 nowych drzew, tysiące krzewów, trawniki oraz sadzawka.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Lightware w nowej siedzibie

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by ANZ

Dostawca sprzętu audiowizualnego Lightware wynajął 7 tys. mkw. w Hungária Office Park w Budapeszcie na swoją nową siedzibę.

Rynek mieszkaniowy

Polska Karmar na swoim miejscu

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Karmar wybuduje II etap osiedla In Place w stołecznych Włochach. W ramach inwestycji powstaną dwa budynki mieszkalne.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Czechy Zapakują w Pardubicach

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by JC

Firma Ire-Tex Praha podpisała pięcioletnią umowę najmu hali produkcyjnej o powierzchni 7,5 tys. mkw. w strefie przemysłowej Fáblovka w czeskich Pardubicach.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska RealCo wyemitowało pierwsze obligacje

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Firma deweloperska RealCo Property Investment and Development zakończyła pierwszą w historii grupy emisję obligacji skierowanych do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Spółka uplasowała wszystkie oferowane obligacje serii A o łącznej wartości 21 mln zł.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Radioterapia i diagnostyka w Fabryce PZO

schedule 07 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Powierzchnie biurowe w warszawskiej Fabryce PZO zostały w całości wynajęte. Najemcą około 380 mkw. na parterze budynku PZO II została firma medyczna Affidea, która w III kwartale 2023 roku otworzy swoją trzecią placówkę w Warszawie i 34. w Polsce.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Kredyt na Art Deco Marymont

schedule 06 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Alior Bank sfinansuje budowę Art Deco Marymont w Warszawie. Inwestor projektu, spółka Terra Casa, poprzez spółkę celową podpisała z bankiem umowę kredytową na realizację apartamentowca.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Prawnicy z widokiem na centrum Warszawy

schedule 06 czerwca 2023
Opr./edited by MR

Polskie biuro międzynarodowej sieci prawniczej Eversheds Sutherland zajmie 18. i częściowo 17. piętro biurowca Widok Towers w centrum Warszawy. Na powierzchni ponad 1,4 tys. mkw. powstaje przestrzeń zaprojektowana z myślą o dobrostanie pracowników i dostosowana do unikalnych potrzeb branży prawniczej. 

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Oprogramowanie dla biznesu w Nimbusie

schedule 06 czerwca 2023
Opr./edited by MR

LeverX otwiera biuro w budynku Nimbus Office w Alejach Jerozolimskich w Warszawie. To drugie biuro amerykańskiej firmy w Polsce, po siedzibie we Wrocławiu.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

schedule 06 czerwca 2022

Wypróbuj pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy!

Grupa Capital Park, inwestor Fabryki Norblina, dołączyła do inicjatywy Eurobuildu „Garnitury na rowery” zostając Sponsorem Finału Przejazdu. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia zakończą przejazd w zrewitalizowanym kompleksie i będą mogli przetestować pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking dla rowerów, który funkcjonuje na jego terenie.

schedule 18 maja 2022

MK Dach na sportowo

MK Dach System Sp. z o. o. ma przyjemność zaprosić do uczestnictwa w dwóch równolegle odbywających się wydarzeniach organizowanych przez Eurobuild CEE – 21. Dorocznym Turnieju Golfa oraz 17. Dorocznym Turnieju Tenisa dla branży nieruchomości.

schedule 04 kwietnia 2022

Coworking w Atlas Tower

W czasach niepewnej sytuacji pandemicznej i związanymi z nią obostrzeniami, coraz większą popularnością cieszą się biura coworkingowe, zapewniające znacznie większą elastyczność i swobodę najemcom. Dodajmy do tego skomplikowane prawo podatkowe dla przedsiębiorców i jasne staje się, czego małe i średnie firmy obecnie potrzebują – wsparcia merytorycznego i przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb.

schedule 22 marca 2022

Trójmiasto przyciąga skandynawskim klimatem

Za chwilę miną dwa lata od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce. Co można powiedzieć o aktualnej kondycji naszego rynku biurowego?

schedule 01 lutego 2022

CMS z rozbudowanym zespołem nieruchomości i budownictwa

Ponad 40 specjalistów, w tym 5 partnerów, tworzy praktykę nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Powstał jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów tego sektora w Polsce.

schedule 01 lutego 2022

Jak wrócić do biura w dobrej kondycji?

Skanska przeprowadziła już trzecie badanie, które dotyczyło powrotu do biur w czterech krajach – w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech. Poprzednie edycje koncentrowały się na potrzebach pracowników oraz ich oczekiwaniach względem biur w nowej rzeczywistości. Tym razem deweloper skupił się na badaniu wpływu pandemii na zdrowie psychiczne i dobrostan użytkowników biur.

schedule 06 grudnia 2021

INWI oferuje pracownikom udziały i szuka co-founderów

Nowoczesne systemy motywacyjne dostrzegają zależności pomiędzy zaangażowaniem pracownika wykazującym inicjatywę a zyskiem firmy. Większa motywacja przekłada się na realnie lepsze wyniki. Daniel Radkiewicz, prezes INWI, polskiej spółki, która zrewolucjonizowała rynek nieruchomości, jest o tym przekonany.

schedule 08 listopada 2021

Zrównoważone przyciąganie

Z naszych badań wynika, że 65% pracowników w regionie CEE chce pracować w certyfikowanym, zrównoważonym biurze. Przewidujemy migrację najemców do nowych budynków, które lepiej odpowiadają na ich potrzeby – zapowiada Paweł Warda z firmy Skanska Commercial Development Europe

schedule 26 października 2021

Spacerem przez Varso

WIREP (Women in Real Estate in Poland) Property Walk 2021 już za nami, tym razem członkinie oraz tegoroczni partnerzy wydarzenia spotkali się w kompleksie Varso Place.

Kategorie