EN

Polska Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Materiał partnera
Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

Osoby zainteresowane nieruchomościami komercyjnymi z pewnością zauważyły drastyczną zmianę w naszych wyobrażeniach na temat przestrzeni do pracy. W ciągu minionych dwóch lat ograniczenia związane z pandemią COVID-19 niemal z dnia na dzień zmusiły firmy z całego świata do przejścia na system pracy zdalnej. Potrzeba jest jednak matką wynalazku, a do tego przedsiębiorstwa zyskały okazję, aby pochylić się nad przestarzałymi i niepraktycznymi nawykami związanymi z pracą. Większa elastyczność w zakresie strategii operacyjnych może pomóc organizacjom stworzyć lepszy sposób pracy zarówno dla pracowników, jak i dla nich samych.

Hybrydowy model pracy, który pozwala personelowi dzielić czas pomiędzy siedzibę firmy, dom i lokalną przestrzeń elastyczną, zajmuje dziś miejsce na szczycie listy priorytetów wielu firm. Tego chcą pracownicy. Badanie przeprowadzone przez firmę IWG wykazało, że 72% pracowników wolałoby pracować w modelu hybrydowym, nawet gdyby powrót do dawnej rutyny, od poniedziałku do piątku, oznaczał większe zarobki.

Strony zainteresowane nieruchomościami komercyjnymi, takie jak podmioty, które je wynajmują, i operatorzy franczyzowi, są gotowe do przeprowadzenia zmian, które mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki pracujemy. Firmy IWG i Colliers nawiązały w ostatnim czasie współpracę na wybranych rynkach amerykańskich, rozbudowując długotrwałą współpracę między obiema firmami w Kanadzie. W jego ramach firma IWG współpracuje z pięcioma starszymi partnerami i ich różnorodnymi zespołami specjalistów ds. nieruchomości, którzy przenieśli się do firmy Colliers z Grupy CBRE w 2021 roku. Zespół, z ponad 130-letnim stażem partnerskim w CBRE, kierowany przez wiceprezesa Steve'a Rigby'ego, oferuje bogactwo wiedzy i doświadczenia, planując dalszy rozwój zespołu w 2022 roku.

Colliers promuje przedsiębiorczą i zwinną kulturę, której potrzebujemy, aby dostosować niestandardowe rozwiązania dla naszych klientów. Ich globalna marka … zapewnia idealne środowisko, w którym nasz zespół może się rozwijać. Jest mocno dostosowana do naszych potrzeb i potrzeb naszych klientów w nowym świecie pracy — mówi Rigby.

Sprawdźmy, co eksperci Colliers mają do powiedzenia na temat przyszłości przestrzeni elastycznych oraz co to oznacza dla wynajmujących i partnerów franczyzowych

Rola wynajmujących i operatorów franczyzowych

Podmiotom wynajmującym nieruchomości i partnerom franczyzowym, którzy są nowicjuszami w dziedzinie elastycznych przestrzeni do pracy, perspektywa przekonywania klientów korporacyjnych do nowego sposobu pracy może wydać się zniechęcająca. Była dyrektor ds. partnerstwa brokerskiego w firmie IWG w Ameryce Północnej, Carla Meyer, pełni dziś funkcję starszej dyrektor i doradczyni ds. elastycznych przestrzeni do pracy, zasadniczo wspierając sprawę IWG w Colliers. Współpracując z brokerami, zawsze chętnie wychwala elastyczność i możliwości, jakie hybryda stanowi dla inwestorów. Co więc sądzi o możliwościach oferowanych operatorom franczyzowym, właścicielom i ich klientom w tym zmieniającym się krajobrazie?

Rolą konsultantów ds. elastycznych form pracy jest edukowanie brokerów Colliers na temat korzyści płynących z oferowania klientom elastycznych opcji. To istotne, aby brokerzy rozumieli, w jaki sposób prezentować elastyczną przestrzeń do pracy swoim klientom.

Równie ważna jest pomoc im w odnalezieniu się pośród niuansów, które odróżniają umowy dotyczące przestrzeni elastycznych od tradycyjnych, konwencjonalnych umów najmu — tak, aby mogli w pełni wykorzystać potencjał elastycznych przestrzeni do pracy.

Podmioty inwestujące w przestrzenie elastyczne nie muszą jednak korzystać z usług brokerskich. Mogą swobodnie nawiązać bezpośredni kontakt z klientami korporacyjnymi, przekształcając przestrzeń do pracy z transakcji na transakcję. Bez względu na to, czy Twoja oferta obejmuje jedno piętro lub obiekt, czy wiele budynków, jest w stanie w niezwykle korzystny sposób wpłynąć na działalność Twoich klientów. Wystarczy zrozumieć, jak trend związany z hybrydowym modelem pracy pozwala dopasować ofertę do poszczególnych potrzeb.

Podczas omawiania transformacji z klientami zalety pracy hybrydowej można podzielić na trzy kluczowe obszary, którymi są ludzie, planeta i zyski. Krótko mówiąc, na rozwiązaniu takim korzystają pracownicy, którzy nie muszą już poświęcać czasu i środków na codzienne dojazdy do biura, dzięki czemu mogą łatwiej zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym; korzysta na nim planeta ze względu na znaczne ograniczenie śladu węglowego generowanego przez środki transportu; i korzysta na nim firma, gdyż optymalizacja wykorzystania powierzchni przekłada się na lepsze wyniki finansowe.

Plany biznesowe pod kątem wyzwań przyszłości

Jeśli ostatnie 24 miesiące mielibyśmy potraktować jako lekcję, na pewno nauczyliśmy się, że jedyną stałą w biznesie są zmiany. Model franczyzowy pomaga partnerom franczyzowym i podmiotom wynajmującym nieruchomości komercyjne wspierać klientów korporacyjnych w pewnym i sprawnym dostosowywaniu się do zmian. Twoi przyszli klienci mogą, oczywiście, wymagać szczegółowych informacji dotyczących sposobu, w jaki Twoja oferta pomoże im w tym procesie. Co więc mają do powiedzenia eksperci?

Jamie Edwards to analityczka biznesowa z Colliers z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży nieruchomości komercyjnych, działająca od przeszło 10 lat w obszarze przestrzeni elastycznej, w którym wspiera bezpośrednio Grupę IWG. Służy radą wszystkim klientom mającym wątpliwości co do kierunku zmian zachodzących w świecie pracy, a także wyjaśnia brokerom, w jaki sposób mogą rozwiać ich obawy.

Jako specjaliści ds. nieruchomości jesteśmy związani z niestabilnym środowiskiem pracy przyszłości. Korzystamy z naszej wiedzy i doświadczenia, aby pomagać klientom funkcjonować wśród stale zachodzących zmian — tłumaczy.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie jak nigdy dotąd wymaga obecnie nastawienia na dostosowywanie się do wciąż ewoluującego świata. Klienci potrzebują kogoś, kto odsieje niepotrzebne informacje i zapewni im odpowiednie, stanowiące podstawę do działania dane, które posłużą ich firmie zarówno dziś, jak i w przyszłości. Elastyczność, jaką daje przestrzeń do pracy hybrydowej, czyni ją istotnym elementem planu biznesowego uwzględniającego wyzwania przyszłości.

Praca hybrydowa wiąże się z odejściem od zbyt dużych powierzchni i długich umów najmu w konwencjonalnych nieruchomościach komercyjnych na rzecz elastycznych umów krótkoterminowych i spersonalizowanych ofert odpowiadających potrzebom klienta. Bez względu na to, czy klientowi zależy na pełnowymiarowej przestrzeni do pracy ze strefami do odpoczynku, salami konferencyjnymi i współdzielonymi przestrzeniami roboczymi, czy na wynajmowanej dwa razy w tygodniu sali do organizacji spotkań, partnerzy i podmioty wynajmujące nieruchomości mogą dostosować swoje oferty do jego potrzeb.

Model hybrydowy zostanie z nami na dobre

Podmioty wynajmujące nieruchomości i partnerzy franczyzowi chcą mieć pewność co do stabilności swoich inwestycji i ich potencjału w zakresie stałego wzrostu. Jeśli wziąć pod uwagę połączenie wydajności, efektywności kosztowej, zrównoważonego rozwoju i elastyczności, staje się jasne, dlaczego firmy nie zrezygnują z hybrydowego modelu pracy. Pogląd ten podziela Will Burchfield, wiceprezes i dyrektor ds. konsultingu w zakresie elastycznej przestrzeni do pracy w Colliers (Ameryka Północna i Południowa), mówiąc o przyszłości rynku nieruchomości komercyjnych.

Will jest przekonany, że hybrydowy model pracy już z nami zostanie. Jeśli możemy uznać minione pół roku za sugestię co do kierunku, w jakim zmierza ten sektor, to czeka nas niezła jazda — mówi.

Jego odczucia potwierdza badanie przeprowadzone przez Grupę IWG, które pokazuje, że zaledwie 13% firm z indeksu FTSE 250 przewiduje powrót do pełnowymiarowej pracy w biurze.

Większe, bardziej kreatywne i złożone transakcje stają się normą w branży elastycznej przestrzeni do pracy. Jeśli chodzi o wprowadzanie znaczących zmian, firmy polegają na pracownikach. Dziś natomiast w większym niż wcześniej stopniu znaczące zmiany uwzględniają również odpowiedź na pytanie, gdzie i w jaki sposób pracownicy najlepiej wykonują swoją pracę.

Burchfield ostrzega też, że firmy, które nie przejdą na model hybrydowy, zostaną w tyle względem konkurencji.

Kulturę i tożsamość firmy wciąż można obszernie demonstrować w modelu hybrydowym. Trzeba tylko wykazać się nieco większą kreatywnością. Bardziej zadowoleni pracownicy są zarazem bardziej produktywni.

Liderzy, którzy wdrożyli takie podejście do pracy hybrydowej, stanowią zdecydowaną większość. Jeśli pozostałym wiodącym firmom nie uda się dostrzec tego nowego trendu w sposobie pracy, zapewne stracą wykwalifikowanych pracowników na rzecz bardziej spostrzegawczych konkurentów.

Podczas gdy firmy rozpoczynają rewolucję w obszarze działalności operacyjnej, podmioty wynajmujące elastyczne miejsca pracy i operatorzy franczyzowi mają idealną okazję, aby im w tym procesie pomóc i zaoferować wsparcie. Choć zmiany mogą wywoływać w niektórych z nas zniechęcenie, założyciel i dyrektor generalny firmy IWG Mark Dixon uważa, że towarzyszy im cały wachlarz możliwości.

W ostateczności praca hybrydowa już teraz przynosi spektakularne korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Przyszłość pracy nadeszła — teraz będzie tylko lepiej — oznajmia.

Firma IWG poświęciła 30 lat na doskonalenie i optymalizację swojego modelu biznesowego. Jako największy na świecie dostawca elastycznych form pracy z zaangażowaniem pomagamy podmiotom wynajmującym nieruchomości i operatorom franczyzowym w dołączeniu do rewolucji w obszarze przestrzeni do pracy. Poznaj naszą ofertę już dziś.

Ostatnie nowości

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Multibrand w Manufakturze

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

W łódzkiej Manufakturze powiększono salon eobuwie.pl o nową przestrzeń, którą zajęła marka Modivo. Lokal ma teraz powierzchnię ponad 470 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dekada Nysa z nowym najemcą

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Do grona najemców Dekady Nysa dołączył sklep zoologiczny Family Pets & Zoo. Salon zajmuje powierzchnię ponad 250 mkw.

Rynek mieszkaniowy

Polska Pięćsetka z plusem na wynajem

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

W ciągu dwóch lat fiński deweloper YIT wybudował i przekazał funduszowi Nrep ponad pół tysiąca lokali na wynajem w Warszawie. Mieszkania powstały w trzech warszawskich dzielnicach – na Ursynowie, Bemowie i Mokotowie.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Zwieger w Sosnowcu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Do grona najemców Designer Outlet Sosnowiec dołączyła marka Zwieger, sprzedająca małe AGD do kuchni. Nowo otwarty salon ma 105 mkw.

ESG

Polska Tysiąc dębów od Dekpolu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Pracownicy spółki Dekpol Budownictwo zasadzili ponad tysiąc dębów w okolicach Poznania, na terenie wyznaczonym przez Nadleśnictwo Łopuchówko.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Zdecydowali się na ReadyFlex

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Vastint Poland w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wynajął ponad 2,6 tys. mkw. powierzchni ReadyFlex w Business Garden Wrocław. Nowe umowy najmu krótkoterminowego zostały podpisane z sześcioma firmami, jeden najemca przedłużył kontrakt.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Ochnik w Aurze

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

W centrum handlowym Aura Centrum Olsztyna powstał największy na Warmii i Mazurach salon marki Ochnik. Sklep zajmuje powierzchnię 433 mkw. i znalazł się w zmodernizowanym pasażu galerii na poziomie +2.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dm sięga do Baranowa

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Pierwsza drogeria dm w Baranowie koło Kępna otworzyła się w nowo otwartym Pasażu Kępińskim przy ul. Wrocławskiej. Powierzchnia sali sprzedaży wynosi około 540 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska KiK razy pięć

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by BL

Elbląg, Baranów koło Kępna, Lubin, Ostróda i Połaniec – w tych miejscach KiK otworzył pięć nowych sklepów o łącznej powierzchni sprzedażowej 2,5 tys. mkw. Sieć jest bliska osiągnięcia liczby 500 salonów w Polsce.

ESG

Polska CMS pełne dobrostanu

schedule 01 grudnia 2023
Opr./edited by MR

Siedziba kancelarii CMS, mieszcząca się w Varso Tower, jako pierwsza aranżacja biurowa w Polsce otrzymała certyfikat WELL Platinum. Tym samym CMS, dołącza do grona czterech kancelarii prawnych na świecie, które mają biuro zgodne z najwyższymi standardami w zakresie dobrostanu użytkowników.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Mają duże biuro u Cavatiny

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Concentrix, dostawca rozwiązań i technologii z zakresu customer experience, wynajmie prawie 5,2 tys. mkw. brutto powierzchni w należącym do Cavatiny katowickim biurowcu Global Office Park. Umowa jest największą transakcją w Katowicach w 2023 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Vendo Park zaprasza do Lubina

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Trei Real Estate Poland otworzyło w Lubinie swój 37 Vendo Park w Polsce. To trzecia tego typu inwestycja dewelopera w woj. dolnośląskim, po Jaworze i Świdnicy.

Rynek mieszkaniowy

Polska Trzecia inwestycja GH Development w sprzedaży

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

Wystartowała sprzedaż nowej inwestycji mieszkaniowej belgijskiego dewelopera GH Development. Projekt Orzechowa znajduje się przy ulicy o tej samej nazwie we Włochach w Warszawie.

ESG

Polska CPI przechodzi na zielone umowy

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by ANZ

CPI Property Group wprowadza nowy standard w zakresie umów leasingowych – załączniki Green Lease.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska 7R bierze kredyt z mBanku

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

7R uzyskało kredyt inwestycyjny dla projektu 7R City Flex Katowice I. Finansowania w wysokości 15,5 mln euro udzielił mBank.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowy park w Nowej Wsi

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

W Nowej Wsi obok Pruszkowa w nowym parku handlowym o powierzchni ponad 2,5 tys. mkw. zostały otwarte supermarket Biedronka, sklep Maxi Zoo oraz dyskont Pepco.

Materiał partnera

Polska / Świat Transformacja energetyczna uratuje świat

schedule 30 listopada 2023
Eurobuild CEE

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Niemcy Zielony fundusz Empiry

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by JC

Grupa Empira ogłosiła uruchomienie funduszu "Empira Transition to Green Fund SCSp SICAV-RAIF". Produkt inwestycyjny skoncentruje się na zrównoważonej transformacji energetycznej nieruchomości mieszkalnych na terenie Niemiec.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska RTV Euro AGD razy trzy

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by BL

W listopadzie RTV Euro AGD otworzyło nowe sklepy w trzech miastach, w których sieć nie była wcześniej obecna: w Olkuszu, Lubinie i Ostródzie. RTV Euro AGD ma obecnie 331 salonów sprzedaży w ponad 220 miastach w Polsce.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Atrakcyjna Polska magazynowa

schedule 30 listopada 2023
Opr./edited by MR

Polski rynek magazynowy jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie. W ciągu roku łączna powierzchnia magazynów w naszym kraju urosła o 12 proc. i wynosi 30,5 mln mkw. – wynika z najnowszych danych CBRE.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 30 listopada 2023

Transformacja energetyczna uratuje świat

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 16 listopada 2023

Żeby las był na zawsze

Hektar dojrzałego lasu może w ciągu swojego życia zakumulować 1,5 tysiąca tony CO2. Odpowiedzialny biznes musi zrozumieć tę zależność – przekonują przedstawiciele firmy MDC2, która wspiera Fundację Las Na Zawsze. O genezie i szczegółach tej współpracy opowiadają Magda Cieliczko, Lidia Jabłonowska-Luba i Jeremy Cordery

schedule 14 listopada 2023

W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

schedule 29 września 2023

Łódź zaprasza do Monachium!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości tegorocznego Expo Real na wydarzenia organizowane na stoisku Urzędu Miasta Łódź. "Eurobuild" będzie także na miejscu jako patron medialny łódzkich eventów. 

schedule 25 września 2023

Grunt to  doświadczenie

W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

schedule 31 sierpnia 2023

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji

schedule 22 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

schedule 29 czerwca 2023

Solidny związek na lata

Systemy operacyjno-finansowe wspierające zarządców nieruchomości nieustannie się rozbudowują i zmieniają, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. Bezcenne pozostają dobre relacje między dostawcami i użytkownikami tych systemów oraz gotowość do wspólnego mierzenia się z wyzwaniami

schedule 05 czerwca 2023

Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

Wydanie 11 (283) listopad 2023

Ostatnie komentarze

Kategorie