EN

Polska Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Materiał partnera
Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

Osoby zainteresowane nieruchomościami komercyjnymi z pewnością zauważyły drastyczną zmianę w naszych wyobrażeniach na temat przestrzeni do pracy. W ciągu minionych dwóch lat ograniczenia związane z pandemią COVID-19 niemal z dnia na dzień zmusiły firmy z całego świata do przejścia na system pracy zdalnej. Potrzeba jest jednak matką wynalazku, a do tego przedsiębiorstwa zyskały okazję, aby pochylić się nad przestarzałymi i niepraktycznymi nawykami związanymi z pracą. Większa elastyczność w zakresie strategii operacyjnych może pomóc organizacjom stworzyć lepszy sposób pracy zarówno dla pracowników, jak i dla nich samych.

Hybrydowy model pracy, który pozwala personelowi dzielić czas pomiędzy siedzibę firmy, dom i lokalną przestrzeń elastyczną, zajmuje dziś miejsce na szczycie listy priorytetów wielu firm. Tego chcą pracownicy. Badanie przeprowadzone przez firmę IWG wykazało, że 72% pracowników wolałoby pracować w modelu hybrydowym, nawet gdyby powrót do dawnej rutyny, od poniedziałku do piątku, oznaczał większe zarobki.

Strony zainteresowane nieruchomościami komercyjnymi, takie jak podmioty, które je wynajmują, i operatorzy franczyzowi, są gotowe do przeprowadzenia zmian, które mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki pracujemy. Firmy IWG i Colliers nawiązały w ostatnim czasie współpracę na wybranych rynkach amerykańskich, rozbudowując długotrwałą współpracę między obiema firmami w Kanadzie. W jego ramach firma IWG współpracuje z pięcioma starszymi partnerami i ich różnorodnymi zespołami specjalistów ds. nieruchomości, którzy przenieśli się do firmy Colliers z Grupy CBRE w 2021 roku. Zespół, z ponad 130-letnim stażem partnerskim w CBRE, kierowany przez wiceprezesa Steve'a Rigby'ego, oferuje bogactwo wiedzy i doświadczenia, planując dalszy rozwój zespołu w 2022 roku.

Colliers promuje przedsiębiorczą i zwinną kulturę, której potrzebujemy, aby dostosować niestandardowe rozwiązania dla naszych klientów. Ich globalna marka … zapewnia idealne środowisko, w którym nasz zespół może się rozwijać. Jest mocno dostosowana do naszych potrzeb i potrzeb naszych klientów w nowym świecie pracy — mówi Rigby.

Sprawdźmy, co eksperci Colliers mają do powiedzenia na temat przyszłości przestrzeni elastycznych oraz co to oznacza dla wynajmujących i partnerów franczyzowych

Rola wynajmujących i operatorów franczyzowych

Podmiotom wynajmującym nieruchomości i partnerom franczyzowym, którzy są nowicjuszami w dziedzinie elastycznych przestrzeni do pracy, perspektywa przekonywania klientów korporacyjnych do nowego sposobu pracy może wydać się zniechęcająca. Była dyrektor ds. partnerstwa brokerskiego w firmie IWG w Ameryce Północnej, Carla Meyer, pełni dziś funkcję starszej dyrektor i doradczyni ds. elastycznych przestrzeni do pracy, zasadniczo wspierając sprawę IWG w Colliers. Współpracując z brokerami, zawsze chętnie wychwala elastyczność i możliwości, jakie hybryda stanowi dla inwestorów. Co więc sądzi o możliwościach oferowanych operatorom franczyzowym, właścicielom i ich klientom w tym zmieniającym się krajobrazie?

Rolą konsultantów ds. elastycznych form pracy jest edukowanie brokerów Colliers na temat korzyści płynących z oferowania klientom elastycznych opcji. To istotne, aby brokerzy rozumieli, w jaki sposób prezentować elastyczną przestrzeń do pracy swoim klientom.

Równie ważna jest pomoc im w odnalezieniu się pośród niuansów, które odróżniają umowy dotyczące przestrzeni elastycznych od tradycyjnych, konwencjonalnych umów najmu — tak, aby mogli w pełni wykorzystać potencjał elastycznych przestrzeni do pracy.

Podmioty inwestujące w przestrzenie elastyczne nie muszą jednak korzystać z usług brokerskich. Mogą swobodnie nawiązać bezpośredni kontakt z klientami korporacyjnymi, przekształcając przestrzeń do pracy z transakcji na transakcję. Bez względu na to, czy Twoja oferta obejmuje jedno piętro lub obiekt, czy wiele budynków, jest w stanie w niezwykle korzystny sposób wpłynąć na działalność Twoich klientów. Wystarczy zrozumieć, jak trend związany z hybrydowym modelem pracy pozwala dopasować ofertę do poszczególnych potrzeb.

Podczas omawiania transformacji z klientami zalety pracy hybrydowej można podzielić na trzy kluczowe obszary, którymi są ludzie, planeta i zyski. Krótko mówiąc, na rozwiązaniu takim korzystają pracownicy, którzy nie muszą już poświęcać czasu i środków na codzienne dojazdy do biura, dzięki czemu mogą łatwiej zachować równowagę między życiem zawodowym a prywatnym; korzysta na nim planeta ze względu na znaczne ograniczenie śladu węglowego generowanego przez środki transportu; i korzysta na nim firma, gdyż optymalizacja wykorzystania powierzchni przekłada się na lepsze wyniki finansowe.

Plany biznesowe pod kątem wyzwań przyszłości

Jeśli ostatnie 24 miesiące mielibyśmy potraktować jako lekcję, na pewno nauczyliśmy się, że jedyną stałą w biznesie są zmiany. Model franczyzowy pomaga partnerom franczyzowym i podmiotom wynajmującym nieruchomości komercyjne wspierać klientów korporacyjnych w pewnym i sprawnym dostosowywaniu się do zmian. Twoi przyszli klienci mogą, oczywiście, wymagać szczegółowych informacji dotyczących sposobu, w jaki Twoja oferta pomoże im w tym procesie. Co więc mają do powiedzenia eksperci?

Jamie Edwards to analityczka biznesowa z Colliers z ponad 25-letnim doświadczeniem w branży nieruchomości komercyjnych, działająca od przeszło 10 lat w obszarze przestrzeni elastycznej, w którym wspiera bezpośrednio Grupę IWG. Służy radą wszystkim klientom mającym wątpliwości co do kierunku zmian zachodzących w świecie pracy, a także wyjaśnia brokerom, w jaki sposób mogą rozwiać ich obawy.

Jako specjaliści ds. nieruchomości jesteśmy związani z niestabilnym środowiskiem pracy przyszłości. Korzystamy z naszej wiedzy i doświadczenia, aby pomagać klientom funkcjonować wśród stale zachodzących zmian — tłumaczy.

Osiągnięcie sukcesu w biznesie jak nigdy dotąd wymaga obecnie nastawienia na dostosowywanie się do wciąż ewoluującego świata. Klienci potrzebują kogoś, kto odsieje niepotrzebne informacje i zapewni im odpowiednie, stanowiące podstawę do działania dane, które posłużą ich firmie zarówno dziś, jak i w przyszłości. Elastyczność, jaką daje przestrzeń do pracy hybrydowej, czyni ją istotnym elementem planu biznesowego uwzględniającego wyzwania przyszłości.

Praca hybrydowa wiąże się z odejściem od zbyt dużych powierzchni i długich umów najmu w konwencjonalnych nieruchomościach komercyjnych na rzecz elastycznych umów krótkoterminowych i spersonalizowanych ofert odpowiadających potrzebom klienta. Bez względu na to, czy klientowi zależy na pełnowymiarowej przestrzeni do pracy ze strefami do odpoczynku, salami konferencyjnymi i współdzielonymi przestrzeniami roboczymi, czy na wynajmowanej dwa razy w tygodniu sali do organizacji spotkań, partnerzy i podmioty wynajmujące nieruchomości mogą dostosować swoje oferty do jego potrzeb.

Model hybrydowy zostanie z nami na dobre

Podmioty wynajmujące nieruchomości i partnerzy franczyzowi chcą mieć pewność co do stabilności swoich inwestycji i ich potencjału w zakresie stałego wzrostu. Jeśli wziąć pod uwagę połączenie wydajności, efektywności kosztowej, zrównoważonego rozwoju i elastyczności, staje się jasne, dlaczego firmy nie zrezygnują z hybrydowego modelu pracy. Pogląd ten podziela Will Burchfield, wiceprezes i dyrektor ds. konsultingu w zakresie elastycznej przestrzeni do pracy w Colliers (Ameryka Północna i Południowa), mówiąc o przyszłości rynku nieruchomości komercyjnych.

Will jest przekonany, że hybrydowy model pracy już z nami zostanie. Jeśli możemy uznać minione pół roku za sugestię co do kierunku, w jakim zmierza ten sektor, to czeka nas niezła jazda — mówi.

Jego odczucia potwierdza badanie przeprowadzone przez Grupę IWG, które pokazuje, że zaledwie 13% firm z indeksu FTSE 250 przewiduje powrót do pełnowymiarowej pracy w biurze.

Większe, bardziej kreatywne i złożone transakcje stają się normą w branży elastycznej przestrzeni do pracy. Jeśli chodzi o wprowadzanie znaczących zmian, firmy polegają na pracownikach. Dziś natomiast w większym niż wcześniej stopniu znaczące zmiany uwzględniają również odpowiedź na pytanie, gdzie i w jaki sposób pracownicy najlepiej wykonują swoją pracę.

Burchfield ostrzega też, że firmy, które nie przejdą na model hybrydowy, zostaną w tyle względem konkurencji.

Kulturę i tożsamość firmy wciąż można obszernie demonstrować w modelu hybrydowym. Trzeba tylko wykazać się nieco większą kreatywnością. Bardziej zadowoleni pracownicy są zarazem bardziej produktywni.

Liderzy, którzy wdrożyli takie podejście do pracy hybrydowej, stanowią zdecydowaną większość. Jeśli pozostałym wiodącym firmom nie uda się dostrzec tego nowego trendu w sposobie pracy, zapewne stracą wykwalifikowanych pracowników na rzecz bardziej spostrzegawczych konkurentów.

Podczas gdy firmy rozpoczynają rewolucję w obszarze działalności operacyjnej, podmioty wynajmujące elastyczne miejsca pracy i operatorzy franczyzowi mają idealną okazję, aby im w tym procesie pomóc i zaoferować wsparcie. Choć zmiany mogą wywoływać w niektórych z nas zniechęcenie, założyciel i dyrektor generalny firmy IWG Mark Dixon uważa, że towarzyszy im cały wachlarz możliwości.

W ostateczności praca hybrydowa już teraz przynosi spektakularne korzyści zarówno pracownikom, jak i pracodawcom. Przyszłość pracy nadeszła — teraz będzie tylko lepiej — oznajmia.

Firma IWG poświęciła 30 lat na doskonalenie i optymalizację swojego modelu biznesowego. Jako największy na świecie dostawca elastycznych form pracy z zaangażowaniem pomagamy podmiotom wynajmującym nieruchomości i operatorom franczyzowym w dołączeniu do rewolucji w obszarze przestrzeni do pracy. Poznaj naszą ofertę już dziś.

Ostatnie nowości

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Mniejsza podaż, wyższe czynsze

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Od trzech lat rynek biurowy przechodzi wiele zmian. Jesteśmy świadkami zmiany modelu pracy na hybrydowy i nowego podejścia do projektowania przestrzeni biurowych. W najbliższych latach nie uda się też uniknąć podwyżki czynszów – oceniają eksperci JLL. 

Materiał partnera

Polska Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 18 stycznia 2023
Eurobuild CEE

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Mała czarna na Bemowie

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

W Galerii Bemowo otwarto sklep pop-up marki Tchibo. W jego ofercie poza kawą znajdują się również produkty dla domu i rodziny, artykuły sportowe i ogrodnicze czy tekstylia.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Ozimska wybiera Kaufland

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

Sieć Kaufland dołącza do grona najemców opolskiego centrum handlowego Ozimska Park. Obiekt jest obecnie przebudowywany przez spółkę Redkom Park Opole.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Kazimierz się zmienia

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

Galeria Kazimierz wzbogaca swoją ofertę handlową i rozrywkową. Nowe formaty mają do zaproponowania marki CCC, Mammut i Vistula, a kilku innych najemców zadebiutowało w obiekcie.

Zarządzanie nieruchomościami

Czechy Atrium Flora pod opieką Cushman & Wakefield

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Cushman & Wakefield przejął zarządzanie obiektem Atrium Flora w Pradze. Właścicielem centrum handlowego, które znajduje się w dzielnicy Vinohrady, jest G City Europe.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Modivo w Galaxy

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Sklep eobuwie.pl w centrum handlowym Galaxy w Szczecinie został wyposażony w strefę interaktywnych przymierzalni Modivo. Salon obu marek ma 700 mkw. powierzchni.

Obiekty użyteczności publicznej

Polska Dekpol buduje dla policji

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Centralne Biuro oraz laboratorium kryminalistyczne to nowe inwestycje, które pomorska firma Dekpol Budownictwo zrealizuje dla poznańskiej policji.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Pasibus wychodzi z galerii na ulicę

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Burgerownia Pasibus zrezygnowała z najmu lokalu w Arkadach Wrocławskich, planuje za to rozwinąć strefę rozrywkowo-gastronomiczną przy swoim pierwszym food trucku we Wrocławiu – Pasibusie Dziadzio.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Action ruszy w Victorii

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

Firma Keen Property Management, zarządzająca Galerią Victoria, podpisała umowę z nowym najemcą. Już wkrótce sklep w wałbrzyskim centrum handlowym otworzy międzynarodowa sieć dyskontów niespożywczych Action.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Polska Rohlig Suus Logistics po raz drugi na Podlasiu

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Rohlig Suus Logistics, polski operator logistyczny, otwiera nowy magazyn w Choroszczy na Podlasiu. Nowy obiekt zajmuje powierzchnię 2,8 tys. mkw. Całkowita powierzchnia magazynowa Suus w regionie wynosi obecnie 7,3 tys. mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Wielki design na Sadybie

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Na warszawskiej Sadybie otworzono Showroom Powsińska 16. W salonie o powierzchni 400 mkw. można kupić meble i dodatki takich światowych marek jak Edra, Bonaldo, Desiree, Treca, Arketipo czy Cattelan Italia.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Do Renomy na lunch i koncert

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by JC

Klienci wrocławskiego centrum handlowego Renoma będą mogli wkrótce odwiedzić Pedet, nową strefę gastronomiczno-kulturalną. Projekt będzie oferował ponad 240 miejsc siedzących.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Pit Bull West Coast z Karolinką

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

Oferta centrum handlowego Karolinka w Opolu rozszerzyła się o sklep marki Pitbull West Coast. W nowym salonie o powierzchni około 110 mkw. można znaleźć odzież sportową i casualową. Punkt zlokalizowany jest obok sklepu marki Wojas. 

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowe miejsce do pracy w Sosnowcu

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by AKL

Odwiedzający Centrum Handlowe Auchan Sosnowiec mogą korzystać z bezpłatnego biura coworkingowego. W przestrzeni zaaranżowanej w jednym z lokali galerii można korzystać z miejsc do pracy czy zorganizować spotkanie. W wykonywaniu zadań pomoże dostęp do bezprzewodowego internetu. Miejsce jest czynne w godzinach pracy obiektu.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Dealz idzie do Go!

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by MR

W budowanym w Jaśle Go! Parku Handlowym swój sklep otworzy Dealz. Lokal sieci zajmie 520 mkw. Otwarcie parku handlowego zaplanowane jest na czerwiec 2023 roku.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Fort Wola za chwilę

schedule 03 lutego 2023
Opr./edited by AKL

16 lutego ma ruszyć odnowiony i zmodernizowany przez Mayland Real Estate Fort Wola, mieszczący się przy ul. Połczyńskiej w Warszawie. Głównym operatorem spożywczym centrum handlowego będzie Kaufland, który zajmie 5,2 tys. mkw. powierzchni.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Europa Prologis buduje, kupuje i podnosi czynsz

schedule 02 lutego 2023
Opr./edited by MR

Prologis Europe & Central Europe zakończył 2022 rok z portfolio powiększonym do 22,3 mln mkw. W samym IV kwartale 2022 roku deweloper rozpoczął budowę pięciu obiektów o łącznej powierzchni najmu netto około 68 tys. mkw.

Eurobuild FM

Polska Piotr Trzciński o polskim rynku inwestycyjnym (Eurobuild FM)

schedule 02 lutego 2023
Eurobuild CEE

Z radością informujemy, że rozpoczynamy piątą serię podcastów Eurobuild FM! Nasz gość, Piotr Trzciński z Savills Investment Management, komentuje bieżącą sytuację i przedstawia prognozy dotyczące polskiego rynku inwestycyjnego.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Niemcy Giesing Business Center wypełni się studentami

schedule 02 lutego 2023
Opr./edited by ANZ

Sonar Real Estate, działając jako zarządca aktywów luksemburskiego funduszu, wynajął prywatnej uczelni technicznej około 830 mkw. powierzchni biurowej i szkoleniowej w Giesing Business Center w Monachium. Nieruchomość jest obecnie prawie w całości wynajęta.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

schedule 21 października 2022

Raport Crido & Savills: Rynek PRS w Polsce – aspekty biznesowe, prawne i podatkowe

Polski rynek najmu instytucjonalnego na pewno znajduje się na początku swojej drogi. Jest niczym pierworodny syn rodu królewskiego w pierwszym latach swojego życia - ledwo zaczął mówić i chodzić, a już wzbudza ogromne zainteresowanie i oczekiwania, a jeszcze musi mierzyć się z mocną presją otoczenia.

schedule 19 września 2022

Przestrzeń elastyczna to korzyść dla każdej firmy… i nieruchomości

Jamal Brown, założyciel agencji nieruchomości komercyjnych z San Diego – The Ocean Company – uważa, że przestrzeń elastyczna jest przyszłością. Czy podmioty wynajmujące nieruchomości komercyjne pozostaną w tyle, jeśli nie uwzględnią jej w swoich ofertach?

schedule 02 sierpnia 2022

Ciarki na piasku

83 firmy, 1256 sprzedanych wejściówek i 56 drużyn – po dwuletniej przerwie JLL Polska wraca do organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń sektora real estate – JLL Charytatywnego Turnieju Siatkówki Plażowej Branży Nieruchomości. Tegoroczne rozgrywki odbędą się już w najbliższy czwartek, 4 sierpnia, w Monta Beach Volley Club przy ulicy Zaruskiego 12 w Warszawie.

schedule 02 sierpnia 2022

Nowy raport ESG – Atrium

Atrium po raz szósty opublikowało raport ESG, prezentujący osiągnięcia firmy w 2021 roku. Raport podsumowuje kluczowe działania w zakresie realizacji strategii ESG. Firma wyznaczyła nowe, jeszcze bardziej ambitne średnioterminowe cele na 2030 rok, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego swoich centrów handlowych o 40% w 2030 roku w porównaniu do 2019 roku. Do 2050 roku Atrium chce stać się organizacją neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla.

schedule 06 czerwca 2022

Wypróbuj pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking rowerowy!

Grupa Capital Park, inwestor Fabryki Norblina, dołączyła do inicjatywy Eurobuildu „Garnitury na rowery” zostając Sponsorem Finału Przejazdu. Uczestnicy tegorocznej edycji wydarzenia zakończą przejazd w zrewitalizowanym kompleksie i będą mogli przetestować pierwszy w Polsce automatyczny podziemny parking dla rowerów, który funkcjonuje na jego terenie.

schedule 18 maja 2022

MK Dach na sportowo

MK Dach System Sp. z o. o. ma przyjemność zaprosić do uczestnictwa w dwóch równolegle odbywających się wydarzeniach organizowanych przez Eurobuild CEE – 21. Dorocznym Turnieju Golfa oraz 17. Dorocznym Turnieju Tenisa dla branży nieruchomości.

schedule 04 kwietnia 2022

Coworking w Atlas Tower

W czasach niepewnej sytuacji pandemicznej i związanymi z nią obostrzeniami, coraz większą popularnością cieszą się biura coworkingowe, zapewniające znacznie większą elastyczność i swobodę najemcom. Dodajmy do tego skomplikowane prawo podatkowe dla przedsiębiorców i jasne staje się, czego małe i średnie firmy obecnie potrzebują – wsparcia merytorycznego i przestrzeni dostosowanej do ich potrzeb.

schedule 22 marca 2022

Trójmiasto przyciąga skandynawskim klimatem

Za chwilę miną dwa lata od momentu pojawienia się koronawirusa w Polsce. Co można powiedzieć o aktualnej kondycji naszego rynku biurowego?

schedule 01 lutego 2022

CMS z rozbudowanym zespołem nieruchomości i budownictwa

Ponad 40 specjalistów, w tym 5 partnerów, tworzy praktykę nieruchomości i budownictwa kancelarii CMS. Powstał jeden z największych i najbardziej doświadczonych zespołów tego sektora w Polsce.

schedule 01 lutego 2022

Jak wrócić do biura w dobrej kondycji?

Skanska przeprowadziła już trzecie badanie, które dotyczyło powrotu do biur w czterech krajach – w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech. Poprzednie edycje koncentrowały się na potrzebach pracowników oraz ich oczekiwaniach względem biur w nowej rzeczywistości. Tym razem deweloper skupił się na badaniu wpływu pandemii na zdrowie psychiczne i dobrostan użytkowników biur.

schedule 06 grudnia 2021

INWI oferuje pracownikom udziały i szuka co-founderów

Nowoczesne systemy motywacyjne dostrzegają zależności pomiędzy zaangażowaniem pracownika wykazującym inicjatywę a zyskiem firmy. Większa motywacja przekłada się na realnie lepsze wyniki. Daniel Radkiewicz, prezes INWI, polskiej spółki, która zrewolucjonizowała rynek nieruchomości, jest o tym przekonany.

schedule 08 listopada 2021

Zrównoważone przyciąganie

Z naszych badań wynika, że 65% pracowników w regionie CEE chce pracować w certyfikowanym, zrównoważonym biurze. Przewidujemy migrację najemców do nowych budynków, które lepiej odpowiadają na ich potrzeby – zapowiada Paweł Warda z firmy Skanska Commercial Development Europe

schedule 26 października 2021

Spacerem przez Varso

WIREP (Women in Real Estate in Poland) Property Walk 2021 już za nami, tym razem członkinie oraz tegoroczni partnerzy wydarzenia spotkali się w kompleksie Varso Place.

schedule 22 października 2021

MAPIC wraca do Cannes

Podczas wrześniowych edycji MIPIM w Cannes i Mapic Italy w Mediolanie opuściliśmy wirtualną przestrzeń. To doświadczenie fizycznej obecności i żywego kontaktu potwierdziło, jak bardzo potrzebujemy i jak bardzo tęskniliśmy za powrotem do dynamicznej, wielowymiarowej i bezpośredniej komunikacji, społecznej i biznesowej

schedule 15 października 2021

Warto się przejść po Promenadzie

W ostatnim czasie Atrium Promenada znacząco wzmocniła swoje portfolio. W jednym z flagowych obiektów handlowych Grupy Atrium otwarto lokal amerykańskiej marki Guess w nowym koncepcie handlowym. Ofertę galerii wzbogaciła także DUKA. Swój pierwszy lokal w prawobrzeżnej części Warszawy otworzyła ponadto szkoła tańca Egurrola Dance Kids.

schedule 12 października 2021

Centra handlowe stawiają na coworking

Raporty branżowe jasno wskazują, że pracownicy oczekują miejsc pracy możliwie blisko domu, przez co firmy oraz korporacje stawiają na multilokalizacje. Świetnie wyposażone, nowoczesne przestrzenie coworkingowe to przyszłość wielokanałowych centrów handlowych. 

Kategorie