Polska Robyg ma strategię ESG i konkretne cele
Społeczna odpowiedzialność biznesuW dokumencie zawarte zostały trzy główne obszary zainteresowań – Robyg dla Planety, Robyg dla Ludzi i Robyg dla Odpowiedzialnego Biznesu. Firma deklaruje realizację 10 celów zrównoważonego rozwoju rzecz środowiska i klimatu, społeczeństwa i ładu korporacyjnego. Wszystkim trzem obszarom przypisane zostały konkretne i w pełni mierzalne działania.
Robyg jest jednym z pierwszych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, który posiada strategię ESG i przygotowuje się do raportowania emisji zgodnie ze standardem GHG Protokol w ramach zakresu 1 i 2.
Naszą ambicją jest wywieranie pozytywnego wpływu na środowisko i pozycja lidera w branży w zakresie zielonej transformacji z Polsce. Budownictwo mieszkaniowe to sektor rynku, w którym odpowiedzialne zachowania są kluczowe zarówno dla środowiska, jak i dla społeczności oraz wpływają na naszych pracowników i partnerów biznesowych. Przyjęta przez Robyg strategia ESG systematyzuje nasze dotychczasowe aktywności, ale też określa konkretne kierunki i mierzalne cele na przyszłość. Do końca kwietnia 2022 roku planujemy również opublikować pierwszy raport Robyg ESG w standardzie GRI (Core) – zapowiada Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu Robyg.
W wymiarze środowiskowym ambicją Robyg jest ochrona i dbałość o zasoby naturalne, zwiększanie popularności zrównoważonego stylu życia oraz promocja bioróżnorodności i odpowiedzialna gospodarka wodna. Deweloper zakłada kontynuację wprowadzanych niskoemisyjnych i przyjaznych środowisku rozwiązań na swoich projektach, aby zrealizować założony poziom 100 proc. energii odnawialnej w procesach budowlanych do końca 2024 roku. Spółka deklaruje również urzeczywistnienie idei 15-minutowych miast. Obecnie ponad 70 proc. koncepcji mieszkaniowych Robyg jest zgodnych z tą ideą, a do końca 2025 roku ich liczba wzrośnie do ponad 80 proc.
Odnosząc się do polityki prospołecznej Robyg stawia człowieka i jego potrzeby w centrum zainteresowań. Firma zamierza m.in. utrzymać obecny wskaźnik ponad 80 proc. zadowolonych klientów po przekazaniu lokalu i podnieść ten wynik do 90 proc. do końca 2025 roku. Chce być także pracodawcą pierwszego wyboru w sektorze budowlanym. W tym celu firma zamierza m.in. realizować programy szkoleniowe – motywacyjne i rozwojowe dla pracowników, rozwijać wolontariat pracowniczy, a także edukować w zakresie działalności związanej ze zrównoważonym rozwojem. Jednym z założeń jest kwestia różnorodności w organach zarządzających i na stanowiskach kierowniczych. Firma zamierza osiągnąć poziom co najmniej 30 proc. udziału kobiet w zarządach firm do końca 2025 roku. W tym roku w konsekwencji polityki różnorodności Robyg dołączył także do grona sygnatariuszy Karty Różnorodności.
W swojej strategii Robyg kładzie duży nacisk na rozwój kultury organizacyjnej i ładu korporacyjnego. Firma przewiduje dedykowane pracownikom inicjatywy wewnętrzne związane z promocją Kodeksu Postępowania, polityk i wartości. Deklaruje coroczne raportowanie danych ESG oraz prowadzenie działalności w sposób transparenty. Aby zrealizować te postanowienia uruchomiona została firmowa strona prezentująca m.in. strategię ESG oraz przypisane jej działania. Do końca kwietnia 2022 roku spółka planuje opublikować pierwszy raport ROBYG ESG w standardzie GRI (Core). Firma zamierza także przystąpić do The United Nations Global Compact (UNGC) i raportować realizację 10 zasad UNGC.
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Przyspieszenie w elektromobilności: 10 tysięcy punktów ładowania na horyzoncie
Powerdot Polska
9,8 tys. punktów ładowania aut elektrycznych jest już zarejestrowanych w systemie Urzędu Dozoru Technicznego. Dzięki dużym inwestycjom w infrastrukturę, Polska wypada coraz lepiej ...
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
Szanse na odbicie rynku prefabrykacji betonowej?
PMR Market Experts
Problem z dostępnością pracowników na placach budów jest coraz większym wyzwaniem. Wpływ tego zjawiska na rosnącą popularność technologii prefabrykacji betonowej staje się bardziej ...
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
Certyfikacja budynków podnosi standardy. Kilku rzeczy wciąż jednak brakuje
biuro projektowe PM Projekt
Lawinowo rośnie liczba certyfikowanych budynków. Jak wskazują eksperci, to przede wszystkim efekt presji regulacyjnej. Certyfikacje znacząco wpłynęły na poprawę standardów ESG, cho ...