EN

Region CEE Jak wrócić do biura w dobrej kondycji?

Materiał partnera
Skanska przeprowadziła już trzecie badanie, które dotyczyło powrotu do biur w czterech krajach – w Polsce, Rumunii, Czechach i na Węgrzech. Poprzednie edycje koncentrowały się na potrzebach pracowników oraz ich oczekiwaniach względem biur w nowej rzeczywistości. Tym razem deweloper skupił się na badaniu wpływu pandemii na zdrowie psychiczne i dobrostan użytkowników biur.

Jakie są najważniejsze wnioski, które można wyciągnąć po trzecim badaniu? Czy zaobserwowaliście jakąś zmianę trendów w postrzeganiu home office i pracy hybrydowej w porównaniu z poprzednimi edycjami?


Karolina Radziszewska, wiceprezeska ds. HR i administracji, spółka biurowa Skanska w regionie CEE: - Na przestrzeni ostatnich miesięcy niektóre z trendów zmieniły się, natomiast inne wręcz utrwaliły. Kluczowa zmiana zaszła w postrzeganiu home office przez pracowników. Początkowo praca z domu nie została przyjęta entuzjastycznie, głównie przez to, że została nagle narzucona i nikt nie był do niej przygotowany. Widać jednak, że w miarę upływu czasu ludzie zaczęli oswajać się z nową sytuacją, a ich postawy ewoluowały. Najnowsze wyniki badania pokazują, że pracownicy coraz lepiej łączą home office z życiem prywatnym. Wiedzą, jak postępować i jak zarządzać swoim czasem, aby czerpać z tej formy korzyści. O ile rok temu większość pracowników twierdziła, że praca głównie z domu utrudnia im utrzymanie równowagi pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym, o tyle w tym roku te proporcje się zmieniły i już około 55% respondentów twierdzi, że praca z domu pomaga im w utrzymaniu tej równowagi. Pomimo tego, że pracownicy zaczęli skuteczniej zarządzać swoim work-life balance – być może dlatego, że przyzwyczaili się do sytuacji i wypracowali zastępczą rutynę – nie należy zapominać, że biuro pełni trzy ważne role: integracyjną, kulturotwórczą i sprzyjającą budowaniu zespołu. Dlatego pracodawcom powinno zależeć na tym, aby ich ludzie wrócili do przestrzeni biurowych. Nie zmienił się natomiast preferowany model pracy. Mimo że w regionie CEE coraz więcej osób pracuje tylko z biura (obecnie 52% vs. 48% w maju), preferowanym modelem pracy pozostaje praca hybrydowa, łącząca możliwość pracy z biura (3-4 dni w tygodniu) z pracą z domu.

W badaniu sprawdziliście również stosunek pracowników biurowych do zdrowia psychicznego. Czy jesteśmy świadkami zmiany kulturowej skoro, jak wskazują wyniki, ludzie wręcz oczekują od pracodawcy wsparcia w tym zakresie?

Fakt, że pracownicy biurowi oczekują wsparcia w zakresie ich kondycji psychicznej jest bardzo dobrą wiadomością, bo pokazuje, że powoli znika tabu związane ze zdrowiem psychicznym i dyskusja na ten temat pojawia się również w sferze zawodowej. Wyniki udowodniły, że rośnie świadomość wśród ludzi co do tego, jak duży wpływ na ich zdrowie psychiczne ma miejsce pracy, gdzie spędzają dużo czasu. Pracownicy oczekują od firm konkretnego wsparcia w postaci zapewnienia indywidualnych spotkań z psychologiem, jak również organizacji szkoleń i warsztatów w zakresie radzenia sobie ze stresem i emocjami. Spośród pracowników biurowych w regionie CEE, polscy i rumuńscy respondenci najczęściej wymieniają płatny urlop z powodu wypalenia zawodowego jako preferowane wsparcie ze strony pracodawcy. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że w związku ze zmianą przepisów w Polsce, od stycznia 2022 wypalenie zawodowe umożliwi otrzymanie przez pracownika L4.


Wracając do biur, w jaki sposób fizyczna przestrzeń biurowa może pomóc w budowaniu dobrego samopoczucia pracowników? Czy deweloper przy projektowaniu budynku jest w stanie zaspokoić tę potrzebę?

Otoczenie jest niezwykle ważne dla naszego stanu emocjonalnego, dlatego rolą dewelopera jest zapewnienie takiej przestrzeni, która odpowie na różne potrzeby ludzi i będzie pozytywnie na nich oddziaływać. Z naszego doświadczenia wiemy, że wszystko – począwszy od estetyki biura i odpowiedniego doboru palety kolorystycznej, przez zapewnienie komfortu termicznego, a skończywszy na odpowiednim układzie przestrzennym – ma znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego. Nie bez powodu tak wiele mówi się teraz o roli biofilii w budynkach biurowych, ponieważ zieleń nie tylko wpływa pozytywnie na jakość powietrza, ale również uspokaja i wycisza. Deweloper ma więc olbrzymi wpływ na to, jak ludzie będą czuli się w budynkach biurowych, dlatego powinien wsłuchiwać się w te potrzeby i na nie odpowiadać. Pandemia i przejście w hybrydowy model pracy pokazały, jak ważne będzie dostosowanie powierzchni biurowej do nowych potrzeb, tak aby z jednej strony zapewnić przestrzeń do spotkań i interakcji, a z drugiej zagwarantować miejsce do pracy indywidualnej czy odpoczynku.

Biuro to też miejsce spotkań, a wyniki jasno wskazują, że praca z domu ma zły wpływ na budowanie relacji społecznych.

Wyniki badania, które pokazują ten negatywny wpływ pracy z domu na relacje pracowników, nie są zaskoczeniem. O tym, że ludzie potrafili pracować indywidualnie z domu nad konkretnymi zadaniami, wiedzieliśmy już przed pandemią. Pandemia uzmysłowiła nam jednak coś innego, a mianowicie jak kluczową rolę odgrywa biuro w budowaniu kultury korporacyjnej, poczucia przynależności do firmy, w integracji pracowników czy we wzmacnianiu kreatywności. Znalezienie sposobu na efektywną pracę w zespole jest o wiele trudniejsze, kiedy zespół jest rozproszony, nie mówiąc już o nawiązywaniu zawodowych relacji, które pomagają w karierze. Wszystkie oprogramowania wspierające współpracę na odległość są dobre i potrzebne, ale nic nie zastąpi spotkania i rozmowy w przestrzeni fizycznej.

Na początku pandemii wiele osób wskazywało na negatywne aspekty pracy z domu w kontekście zachowania balansu między życiem prywatnym a zawodowym, ponieważ trudno było te rzeczywistości oddzielić. Według waszego badania, coraz więcej osób w pozytywny sposób ocenia home office. Co to oznacza dla pracodawców?

Na początku pandemii wszyscy mieli problem z postawieniem granic, kiedy praca zaczyna się i kończy. Pracownicy byli zestresowani, ponieważ nie potrafili odnaleźć się w nowych warunkach, czuli się kontrolowani przed pracodawców, a równocześnie nie byli pewni, jak pandemia wpłynie na ich życie zawodowe. To spowodowało atmosferę generalnego napięcia, ponieważ ludzie byli non stop w domu i nie wiedzieli, jak rozgraniczyć życie zawodowe od prywatnego. Potrzeba było czasu, aby pracownicy nauczyli się pracować w nowym trybie, a pracodawcy zaczęli im bardziej ufać. Kiedy ogólny poziom lęku zmalał, wszyscy dostrzegli plusy pracy z domu, zwłaszcza rodzice, którzy oszczędzali czas na codziennej logistyce związanej z poruszaniem się na linii dom – przedszkole/szkoła – praca. Tak jak wspomniałam jednak wcześniej, jestem pewna, że nie da się efektywnie zarządzać karierą pracownika, budować kultury przynależności czy tworzyć relacji zawodowych wyłącznie za pomocą home office. Już teraz możemy odczuć negatywne efekty braku symbolicznych spotkań przy ekspresie do kawy. Dla osób zrekrutowanych w trakcie lockdownu miało to bardzo niekorzystne skutki chociażby z powodu tego, że trudniej w tej sytuacji wyczuć kulturę korporacyjną, która była zbudowana stacjonarnie.

Badanie ujawniło również bardzo ciekawy aspekt – otóż pracownicy chętniej będą pojawiać się w biurze, jeśli firma zorganizuje dodatkowo spotkania z inspirującymi osobami czy udostępni dobrze wyposażoną lodówkę, która zachęci do spędzenia czasu przy wspólnych posiłkach.

Czy w oparciu o wyniki badania, ale i wasze wewnętrzne doświadczenia, Skanska ma jakieś wskazówki dla pracodawców, w jaki sposób dbać o zdrowie psychiczne pracowników?

W ramach troski o naszych pracowników w tym zakresie oferujemy indywidualne spotkania z psychologiem, jak również warsztaty i szkolenia, które uczą, jak radzić sobie z emocjami i trudnymi sytuacjami. W tym roku na przykład w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa, wspólnie z naszą spółką siostrą Skanska Construction, zorganizowaliśmy specjalne warsztaty dla managerów, dzięki którym uczyli się oni identyfikować oznaki pogarszania się zdrowia psychicznego – zarówno u siebie, jak i u swoich pracowników. Zdrowie psychiczne jest również ważną częścią naszej strategii well-being, którą będziemy wdrażać od 2022 roku, proponując szereg inicjatyw związanych ze zdrowiem psychicznym. Z naszego doświadczenia wynika, że w niektórych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest wzięcie dłuższego, bezpłatnego urlopu przez pracownika, podczas którego my jako pracodawca, tam gdzie jest to możliwe, wspieramy go poprzez pokrywanie składek ubezpieczenia zdrowotnego. Ta forma pozwala pracownikom odpocząć od pracy, nabrać dystansu, przy równoczesnym zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa, że mają miejsce, do którego mogą wrócić po okresie regeneracji.

Ostatnie nowości

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Od papierowej teczki do cyfrowego dokumentu

schedule 26 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Iron Mountain inwestuje w swoje centrum digitalizacji w Radomiu. Spółka planuje przeznaczyć na modernizację obiektu około 10 mln zł.

Materiał partnera

Polska Excellent Fern w Off Piotrkowska

schedule 04 kwietnia 2024
Eurobuild CEE

Ruszyła intensywna komercjalizacja wielofunkcyjnego budynku Fern powstającego w Off Piotrkowska Center. Nowoczesny budynek, którego realizacja rozpocznie się na przełomie 2024/2025, oferuje 4,7 tys. mkw. powierzchni usługowej i 2,7 tys. mkw. powierzchni biurowej.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Niemcy Panattoni buduje dla Mercedesa

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

W Bischweier Panattoni rozpoczęło budowę nowego Międzynarodowego Centrum Konsolidacyjnego (ICC) firmy Mercedes-Benz.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Newgate kupuje od Redkomu

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Redkom poinformował o sfinalizowaniu transakcji sprzedaży powstającego w Bielsku-Białej parku handlowego firmie Newgate Investment.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Moda, sztuka i muzyka

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Jedyny w Polsce concept store marki modowej PRM można już odwiedzać w Fabryce Norblina, kompleksie z portfolio Grupy Capital Park przy Żelaznej 51/53 w Warszawie. Salon PRM zajmuje powierzchnię blisko 600 mkw.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Popeyes rusza do Posnanii

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Popeyes ogłasza kolejne otwarcie, tym razem w Poznaniu. Nowa restauracja amerykańskiej sieci będzie działać w Posnanii.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Po Bułkę przez Bibułkę do Łodzi

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by ANZ

Restauracja śniadaniowa Bułkę przez Bibułkę, otworzy swój pierwszy lokal poza Warszawą. Nowy lokal powstanie w łódzkiej Fuzji. Najemca zajmie 180 mkw. w jednym z historycznych budynków usytuowanych w Ogrodach Anny. Otwarcie zaplanowano w wakacje.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Polska Nowa Starówka w Lesznie

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

W Lesznie otwiera się Galeria Starówka, do tej pory znana na rynku jako Galeria Goplana. Obiekt ma powierzchnię 10 tys. mkw., na której rozlokowanych jest 25 punktów handlowych.

ESG

Polska Mniej inwestycji, mniej certyfikacji

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

PLGBC opublikowało raport "Zrównoważone certyfikowane budynki 2024". W badanym okresie przybyło nieco ponad 2,1 mln mkw. certyfikowanej powierzchni, co stanowi najmniejszy przyrost obserwowany na przestrzeni ubiegłych lat.

Rynek mieszkaniowy

Polska Apetyt na najem instytucjonalny

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Polski rynek PRS wzrośnie 2,5-krotnie w ciągu trzech lat – JLL prezentuje raport o rynku najmu instytucjonalnego „PRS & PBSA Market in Poland”.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Brakuje biur w centrum stolicy

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Według raportu firmy doradczej Newmark Polska „Office Occupier – Rynek biurowy w Warszawie, I kwartał 2024 roku” warszawski rynek biurowy wkracza w okres intensyfikacji działań w zakresie konwersji i modernizacji budynków biurowych.

Powierzchnie magazynowe i produkcyjne

Węgry Ekspansja logistyczna po węgiersku

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

iLogistic powiększa swoją siedzibę w CTPark Budapest West. CTP podpisało umowę najmu z dostawcą usług logistycznych na dodatkowe 2 tys. mkw., tym samym firma zajmie łącznie 13 tys. mkw. w tym obiekcie.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Pierwszy kwartał poza Warszawą

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Na koniec I kwartału 2024 roku całkowite istniejące zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej na ośmiu głównych rynkach regionalnych wyniosły około 6,7 mln mkw. – podaje PINK. 

Rynek mieszkaniowy

Niemcy Słowacy budują w Berlinie

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Słowacki deweloper JTRE rozpoczyna realizację swojego pierwszego projektu w Niemczech. Wielofunkcyjny projekt Nordhafen Living & Office powstanie w rejonie Europacity w berlińskiej dzielnicy Berlin-Mitte.

Powierzchnie handlowe i rozrywkowe

Słowacja Aupark zielenieje

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Wood & Company planuje na ten rok ostatnią, trzecią transzę transakcji przejęcia udziałów w centrum handlowym Aupark w Bratysławie. Obecnie trwa rozbudowa obiektu, dzięki której jego powierzchnia zwiększy się o 6 tys. mkw. Latem na nowej części powstanie ogromna zielona fasada.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Polska Otwiera się okno okazji

schedule 25 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Eksperci zgromadzeni na dorocznej konferencji ULI Poland „Game Changers in the Real Estate World” zgodnie podkreślili, że obecne warunki rynkowe stwarzają okno możliwości dla inwestorów nieruchomościowych gotowych na szybkie i przemyślane działania. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

Rynek mieszkaniowy

Polska Olszynki Park w punkt

schedule 24 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Wyższy budynek powstającego w Rzeszowie kompleksu Olszynki Park osiągnął docelową wysokość 41 pięter. Po oddaniu do użytku stanie się najwyższą w Polsce mieszkalną wieżą, o wysokości nieco ponad 220 m.

Rynek inwestycyjny i finansowy

Niemcy Setki milionów euro na budowę Le Coeur

schedule 24 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Helaba w ramach konsorcjum z kasami oszczędnościowymi udzieliła kredytu w wysokości 270 mln euro na budowę projektu Le Coeur w Düsseldorfie. Inwestycję realizuje Hines.

Biura i projekty wielofunkcyjne

Polska Mają Empik, czekają na panoramę

schedule 24 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

W pierwszych miesiącach 2024 roku w kompleksie Sky Tower pojawili się nowi najemcy, zmodernizowano też istniejące punkty handlowe. To część zmian, które zapoczątkowane zostały we wrocławskim wieżowcu w zeszłym roku. 

Technologie

Świat Fasada w stylu skandynawskim

schedule 24 kwietnia 2024
Opr./edited by MR

Aluprof wprowadza nową fasadę słupowo-ryglową MB-MM50N. Rozwiązanie o wysokiej izolacyjności termicznej i minimalistycznej stylistyce powstało z myślą o Skandynawii.

Najnowsze w Materiał partnera

schedule 07 marca 2024

Śląsk zaprasza do Cannes!

Zapraszamy na spotkanie: "Explore Silesia: Where Economic Resilience Meets Opportunity!", które odbędzie się na targach MIPIM w najbliższą środę. Śląsk i jego metropolia to jeden z najszybciej rozwijających się i innowacyjnych regionów w Europie, w trakcie dyskusji omówione zostaną okoliczności tego sukcesu, a także perspektywy regionu na przyszłość.

schedule 29 grudnia 2023

Deweloperzy Dzieciom – sukces po raz dwunasty!

Kilka dni temu roku odbył się finał 12. edycji Deweloperzy Dzieciom. W ramach akcji wyjątkowe prezenty otrzymały dzieci z publicznych rodzinnych domów dziecka oraz innych placówek opiekuńczo-wychowawczych z Wielkopolski. "Eurobuild" od wielu lat patronuje tej zaszczytnej akcji.

schedule 13 grudnia 2023

Deweloperzy Dzieciom po raz dwunasty!

Każdego roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się akcja charytatywna Deweloperzy Dzieciom. Tegoroczna, już XII edycja tego wydarzenia wesprze tradycyjnie podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z Poznania i Wielkopolski. "Eurobuild" kolejny raz jest patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 05 grudnia 2023

Lepsza jakość sprzątania to większa satysfakcja pracowników

Nowe badanie pokazuje jak czyste, dobrze funkcjonujące miejsce pracy wpływa na satysfakcję pracowników

schedule 30 listopada 2023

Transformacja energetyczna uratuje świat

Przyszłość jest fikcją, więc powinniśmy budować jutro w sposób zrównoważony, a Polska może czerpać w tej kwestii z doświadczeń Wielkiej Brytanii. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju opowiedziała znana brytyjska inżynier i architektka, Dame Jo Da Silva w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie. "Eurobuild" był patronem medialnym tego wydarzenia.

schedule 16 listopada 2023

Żeby las był na zawsze

Hektar dojrzałego lasu może w ciągu swojego życia zakumulować 1,5 tysiąca tony CO2. Odpowiedzialny biznes musi zrozumieć tę zależność – przekonują przedstawiciele firmy MDC2, która wspiera Fundację Las Na Zawsze. O genezie i szczegółach tej współpracy opowiadają Magda Cieliczko, Lidia Jabłonowska-Luba i Jeremy Cordery

schedule 14 listopada 2023

W biznesie stawiamy na długoterminowe partnerstwo

Michał Ptaszyński, country manager Poland w firmie Logicor, mówi nam optymistycznie o przyszłości branży logistycznej w Polsce, najbliższych planach inwestycyjnych firmy oraz o tym, że warto działać na rzecz lokalnych społeczności

schedule 29 września 2023

Łódź zaprasza do Monachium!

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości tegorocznego Expo Real na wydarzenia organizowane na stoisku Urzędu Miasta Łódź. "Eurobuild" będzie także na miejscu jako patron medialny łódzkich eventów. 

schedule 25 września 2023

Grunt to  doświadczenie

W ekskluzywnym wywiadzie dla „Eurobuildu” managerowie firmy doradczej Greenfields, Justyna Cymerman, dyrektorka działu urbanistyki, i Michał Różycki, dyrektor pionu nieruchomości gruntowych – sektor living, opowiadają o największych sukcesach firmy ostatnich lat, rosnącej roli idei ESG oraz coraz bardziej pożądanych terenach typu brownfield, ponadto zapowiadają jeszcze większą gorączkę na rynku inwestycji mieszkaniowych.

schedule 31 sierpnia 2023

Maksymalizacja higieny i minimalizacja śladu węglowego w całym cyklu życia produktu

Zmiany klimatu zmuszają firmy do wdrażania strategii biznesowych opartych na gospodarce obiegowej. Essity oraz jej światowa marka Tork® wykorzystują obiegowy cykl życia produktu w celu zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko, począwszy od pozyskiwania surowców, a skończywszy na utylizacji

schedule 22 sierpnia 2023

Dynamiczny rozwój Białołęki atutem Galerii Północnej

Białołęka zyskuje nowe inwestycje i mieszkańców, a Galeria Północna – klientów. Ale nie tylko rozwój dzielnicy pozytywnie wpływa na obiekt. Rośnie także rynek galerii, który obejmuje już swoim zasięgiem ponad 1 mln mieszkańców Warszawy i okolic. O roli dzielnicy, poszerzającym się catchmencie i potencjale Północnej opowiada Roman Bugajczyk, dyrektor obiektu.

schedule 29 czerwca 2023

Solidny związek na lata

Systemy operacyjno-finansowe wspierające zarządców nieruchomości nieustannie się rozbudowują i zmieniają, by nadążać za zmieniającymi się potrzebami rynku. Bezcenne pozostają dobre relacje między dostawcami i użytkownikami tych systemów oraz gotowość do wspólnego mierzenia się z wyzwaniami

schedule 05 czerwca 2023

Złota 83 w Warszawie oficjalnie gotowa na wynajem!

Wytyczona już pod koniec XVII wieku ulica Złota w Warszawie ma na swoim koncie wiele wyjątkowych historii, atrakcyjnych budynków i dobrze prosperujących zakładów przemysłowych. Dziś jedna z najważniejszych ulic stolicy doczekała się także prawdziwego diamentu, który przeszedł generalny remont i renowację. Nowo oddany do użytku apartamentowiec pod numerem 83 zapiera dech. 

schedule 08 maja 2023

Luksusowe Apartamenty Biały Kamień

Apartamenty Biały Kamień to kolejna inwestycja prestiżowego kompleksu hotelowego oraz wielokrotnie nagradzanego Hotelu & Medi-SPA Biały Kamień. Powstaną w odległości 50 m od istniejącego od 2008 r. Hotelu Biały Kamień, który oddalony jest zaledwie kilkaset metrów od centrum uzdrowiska Świeradów-Zdrój i od nowo wybudowanej wieży Sky Walk. Planowany obiekt położony będzie w otulinie góry Biały Kamień, co gwarantuje ciszę, spokój, a przede wszystkim malownicze widoki.

schedule 13 kwietnia 2023

Zyski z zakupu gruntów. Kluczem są kompetencje

Warszawa jest jedną z najbardziej przystępnych cenowo stolic do zamieszkania w Unii Europejskiej. Aby utrzymać tę konkurencyjność, należy przede wszystkim poszerzać ofertę gruntów.

schedule 18 stycznia 2023

Przebudowa hotelu w Zakopanem – postępowanie przetargowe

schedule 14 grudnia 2022

Pokój hotelowy – koszt, który staje się zyskiem

Grupa Arche rewitalizuje zabytki, by dać nowe życie budynkom, które straciły użytkowość. Dla firmy najważniejsze jest, by zatrzymać zabytek na tym etapie starzenia, na którym dotrwał do naszych czasów. Nie jest udoskonalane w nim nic, co miałoby zmienić jego wygląd. Uzupełniane jest tylko to co niezbędne, nie naruszając przy tym jego charakteru.

schedule 13 grudnia 2022

Biuro Na Miarę – kompleksowo, w całym kraju 

Biuro Na Miarę umacnia swoją pozycję na rynku nieruchomości komercyjnych jako wyspecjalizowana firma doradcza kompleksowo obsługująca najemców i wynajmujących.

schedule 05 grudnia 2022

Kształtowanie przyszłości przestrzeni elastycznych

Eksperci Colliers dyskutują na temat sposobu, w jaki rozwój hybrydowego modelu pracy w dalszym ciągu wpływa na rynek nieruchomości, dając początek interesującym możliwościom dla podmiotów wynajmujących nieruchomości i partnerów franczyzowych.

schedule 15 listopada 2022

Nieruchomość komercyjna na sprzedaż w Bielsku-Białej

mBank S.A. ogłasza pisemny nieograniczony przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Bielsku-Białej przy pl. Wolności 7 objętej księgą wieczystą BB1B/00070605/9. Działka zabudowana budynkiem o charakterze biurowo-usługowym o powierzchni ok. 1370 mkw. składającym się z trzech kondygnacji naziemnych oraz jednej kondygnacji podziemnej. Nieruchomość ma wewnętrzny dziedziniec z wjazdem od ul. Paderewskiego.

Wydanie 4 (287) kwiecień 2024

Ostatnie komentarze

Kategorie